Установка Ubuntu на ноутбук с установленной Windows 7

Автор SaXoN, 10 Грудень 2010, 12:16:12

Попередня тема - Наступна тема

SaXoN

Всем доброго времени суток! ;)
Есть у меня ноутбук - ASUS K50IJ, на нем стоит Windows 7 Professional. Хочу еще поставить Ubuntu 10.10.
Но, не знаю как правильно и корректно, без страха поставить. Почитал инфу в Интернете, ничего путевого не нашел. И решил создать темку на форуме. Так вот - как правильно(по шагам) установить одну ОС, рядом с другой, без потери любой информации на жестком диске ноута? Чем пользоваться(какое-то может ПО)?

Заранее всем спасибо. 8)
"Когда-нибудь мне будет очень сильно не хватать того, что сегодня меня исключительно бесит."

Marex

Спочатку варто виділити під лінукс місце на вінчестері. Я би рекомендував за допомогою Acronis. Вибрав цю програму з досвіду невдалих маніпуляцій з іншими дисковими утилітами. Але всякі дії з розмірами/розбивкою дисків несуть потенційну небезпеку втрати інформації при збоях процесу, до цього треба бути готовим.
Потім запустити установку убунти, на етапі вибору дискового простору вибрати "Вручну". Для зручності користування варто створити два розділи з точками монтування "/" (системний розділ) і "/home" для особистих даних з файловою системою ext (2,3,4). Крім того рекомендовано створити swap розділ з об'ємом не меншим за об'єм оперативної пам'яті. Можна обійтись і без нього, можна створити тільки системний розділ - це вже на власний розсуд.
На останньому етапі налаштування установщика є кнопка додатково. Там потрібно прослідкувати, щоб grub встановився на розділ hda(0,0). Він сам підтягне під себе завантаження двох ОС. При потенційному майбутньому зносі лінкса, grub буде тупити, і для завантаження вінди потрібно буде оновити завантажувальний сектор
...моржі ревуть, птахи кричать, море шумить...

SaXoN

Цитата: Marex від 10 Грудень 2010, 13:16:28
Спочатку варто виділити під лінукс місце на вінчестері. Я би рекомендував за допомогою Acronis. Вибрав цю програму з досвіду невдалих маніпуляцій з іншими дисковими утилітами. Але всякі дії з розмірами/розбивкою дисків несуть потенційну небезпеку втрати інформації при збоях процесу, до цього треба бути готовим.
Потім запустити установку убунти, на етапі вибору дискового простору вибрати "Вручну". Для зручності користування варто створити два розділи з точками монтування "/" (системний розділ) і "/home" для особистих даних з файловою системою ext (2,3,4). Крім того рекомендовано створити swap розділ з об'ємом не меншим за об'єм оперативної пам'яті. Можна обійтись і без нього, можна створити тільки системний розділ - це вже на власний розсуд.
На останньому етапі налаштування установщика є кнопка додатково. Там потрібно прослідкувати, щоб grub встановився на розділ hda(0,0). Він сам підтягне під себе завантаження двох ОС. При потенційному майбутньому зносі лінкса, grub буде тупити, і для завантаження вінди потрібно буде оновити завантажувальний сектор
Спасибо большое. Правда слегка запутано  ???
Порылся вот нашел, но тоже как-то мутно http://windows-linux-ubuntu.blogspot.com/.
И вот - http://ru.d-ws.biz/articles/ubu1004overWin.shtml
"Когда-нибудь мне будет очень сильно не хватать того, что сегодня меня исключительно бесит."

Marex

Та нічого мутного нема... Просто якщо сам подібних маніпуляцій не робив, то краще попросити когось із досвідом, бо можна втратити інфу з вінтів... Після першої установки своїми руками. все стає максимально ясно  :D
...моржі ревуть, птахи кричать, море шумить...

LIK

Цитата: Marex від 10 Грудень 2010, 13:52:21бо можна втратити інфу з вінтів...

а лучше форматнуть сперва винт  или освободить, переразбить и ставить Убунту....
Кто-то ищет выход, кто-то ищет клад, Кто-то любит бабки, а кто-то автомат.
А кто-то бежит, а кто-то стреляет, Кто-то находит, а кто-то теряет.

Marex

пише людина в першому пості
Цитата: SaXoN від 10 Грудень 2010, 12:16:12установить одну ОС, рядом с другой, без потери любой информации на жестком диске ноута
ясно, що так найпростіше, і навіть якщо щось піде не так, то не страшно спробувати знову
...моржі ревуть, птахи кричать, море шумить...

user_lol

Для доступу до файлів з 7-ки треба примонтувати і інші диски(наприклад /windows/d чи /my/c)

Marex

Цитата: user_lol від 10 Грудень 2010, 15:47:08Для доступу до файлів з 7-ки треба примонтувати і інші диски(наприклад /windows/d чи /my/c)
так він же хоче ставити 10.10...з цим вже давно проблем нема, нічого руками доробляти не потрібно
...моржі ревуть, птахи кричать, море шумить...

SaXoN

Цитата: Marex від 10 Грудень 2010, 18:50:49
так він же хоче ставити 10.10...з цим вже давно проблем нема, нічого руками доробляти не потрібно
Взагалі я хочу поставити будь яку Ubuntu. Але 10.10 остання, от я и подумав, що буде найкращим варіантом. Але щось мені страшно все це робити, без досвіду у цій справі.  :-X ???
"Когда-нибудь мне будет очень сильно не хватать того, что сегодня меня исключительно бесит."

Plajerob

Установка Ubuntu через Wubi. Не надо ничего разбивать и форматировать. Устанавливается как обычная програмка. Но при перезагрузке если из меню ОС выбрать Ubuntu будет работать как полноценная ОС.

SaXoN

#10
Цитата: Plajerob від 10 Грудень 2010, 21:03:34
Установка Ubuntu через Wubi. Не надо ничего разбивать и форматировать. Устанавливается как обычная програмка. Но при перезагрузке если из меню ОС выбрать Ubuntu будет работать как полноценная ОС.
Спасибо. Получилось. Но, не могу настроить звук. А точнее, чтобы можно было через наушники слушать. Когда вставляю наушники они то работают, но вместе с ними и главные динамики работают.
И еще, какой софт посоветуете для последней Ubuntu?
"Когда-нибудь мне будет очень сильно не хватать того, что сегодня меня исключительно бесит."

SaXoN

#11
Вот и доигрался. Снес pulseaudio. Поставить нормально alsa - не получилось. Решил вернуть pulseaudio - но фиг там. Все делаю по инструкции, все вроде хорошо, но звука нет. И при запуске:

pulseaudio

выдает:

E: pid.c: Daemon already running
E: main.c: ошибка pa_pid_file_create()


пробовал и так:

sudo pulseaudio

выдает:

W: main.c: Эта программа не может быть запущенна от имени суперпользователя (до тех пор пока не указана опция --system)
E: core=util.c: Home directory /home/%username% not ours.


Что я только не пробовал - фиг. В общем, что-то испортил, а что не знаю. И как вернуть :(
"Когда-нибудь мне будет очень сильно не хватать того, что сегодня меня исключительно бесит."

SaXoN

Решение было найдем в том, что я снес Ubuntu, потому что при обновлении возник трабл. Хотел, вот что спросить, как все таки можно решить проблему эту со звуком? Чтобы работал он нормально, но нормально в том плане, что вставляя наушники, он работал только в наушниках, а не в наушниках и динамиках ноута одновременно?  ???
"Когда-нибудь мне будет очень сильно не хватать того, что сегодня меня исключительно бесит."


aNGeL

[CCCР]: ИС-7, ИС-4, Об. 277, Об.705А, СТ-II, Об. 268, Об. 268\4, Об. 261, Об. 140, Т-62А, Об. 430У, К-91
[Германия]: Maus, Е100, G.W. E 100 [США]: T110E5 [Франция]: AMX M4 mle. 54, AMX 50B [Британия]: Super Conqueror