Рушій для розбору семантики речення.

Автор YuGa-92, 08 Квітень 2012, 21:49:04

Попередня тема - Наступна тема

YuGa-92

Привіт всім. Питання таке досить специфічне і не знаю навіть як його правильно задати.
Якщо по суті- потрібен рушій, за допомогою якого можна розібрати введене речення за змістом.
Тобто якщо ми маємо речення "В понеділок буде падати дощ, тому я буду сидіти вдома" та "Я буду сидіти вдома, бо дощ буде падати в понеділок" то проаналізувавши програма прийде до висновку, що зміст речення однаковий і на виході будемо мати якесь інформаційне речення загального типу.
Щось я захопився :-[
Знаю що форумчани на такому не дуже спеціалізуються, але можливо хтось щось про таке чув чи стикався і підкаже в якому напрямку мені шукати дальше.
Буду вдячний.
Якщо в голову прийшла ідея - головне щоб вона знайшла дорогу до мозку між цими банками та склянками...

фред

вряд-ли ты найдешь прогу, которая будет понимать смысл...
максимум она тебе выдаст что слова в двух фразах совпадают на 96% и всё...
¯\_(ツ)_/¯

YuGa-92

Просто знайомий програміст розказував що десь щось про таке чув. Але вже не може згадати що саме.
Тому ось шукаю.
Якщо в голову прийшла ідея - головне щоб вона знайшла дорогу до мозку між цими банками та склянками...

user_lol

Як варіант алгоритм, який перевіряє слова в реченнях. Якщо 75% слів співпадають суть речень однакова  ;)

фред

Цитата: user_lol від 09 Квітень 2012, 00:26:32
Як варіант алгоритм, який перевіряє слова в реченнях. Якщо 75% слів співпадають суть речень однакова  ;)
будет лажать, слова с разным ударением не распознает...
¯\_(ツ)_/¯

βεερ_βooρ



Цитата: YuGa-92 від 08 Квітень 2012, 21:49:04Знаю що форумчани на такому не дуже спеціалізуються, але можливо хтось щось про таке чув чи стикався і підкаже в якому напрямку мені шукати дальше.
Буду вдячний.
Начать со статей в википедии "Компьюторная лингвистика" и "Корпускулярная лингвистика"

Цитата: Stupid Monkey від 08 Квітень 2012, 21:52:35
вряд-ли ты найдешь прогу, которая будет понимать смысл...
максимум она тебе выдаст что слова в двух фразах совпадают на 96% и всё...
Смысл тут понимать не нужно, русский язык является синтетическим.


Цитата: YuGa-92 від 08 Квітень 2012, 21:49:04Якщо по суті- потрібен рушій, за допомогою якого можна розібрати введене речення за змістом.
Тобто якщо ми маємо речення "В понеділок буде падати дощ, тому я буду сидіти вдома" та "Я буду сидіти вдома, бо дощ буде падати в понеділок" то проаналізувавши програма прийде до висновку, що зміст речення однаковий і на виході будемо мати якесь інформаційне речення загального типу.
http://company.yandex.ru/technologies/mystem или похожий движок для морфологического разбора
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.
All that's here is Fear! Suppression! Betrayal! Despair! Contempt! Regret! Sadness! Anguish! Madness! And Pain, right?

YuGa-92

#6
Цитата: user_lol від 09 Квітень 2012, 00:26:32Як варіант алгоритм, який перевіряє слова в реченнях.
Це не те. Мені не потрібно перевірити чи речення похожі за змістом. В мене можуть бути запити від юзера різного типу. А мені їх потрібно буде звести за допомогою алгоритмів до одного певного шаблону, який дальше буде оброблятись системою в команду. Щось таке.

Цитата: βεερ_βooρ від 09 Квітень 2012, 07:57:56Начать со статей в википедии "Компьюторная лингвистика" и "Корпускулярная лингвистика"
Дякую. Обов'язково прочитаю.
Цитата: βεερ_βooρ від 09 Квітень 2012, 07:57:56http://company.yandex.ru/technologies/mystem или похожий движок для морфологического разбора
Це вже щось  :)
Якщо в голову прийшла ідея - головне щоб вона знайшла дорогу до мозку між цими банками та склянками...

WEBLegolas

Цитата: YuGa-92 від 09 Квітень 2012, 13:20:36YuGa-92
У деяких вузах є така група /курс який вчить Прикладу лінгвістику  вона якраз і вивчають різні подібні алгоритми це відноситься то технічних вузів/спеціальностей.
Якщо маєш можливість сходи туди і порозпитуй студентів або ще краще викладачів  :)

YuGa-92

Цитата: WEBLegolas від 11 Квітень 2012, 02:11:44Якщо маєш можливість сходи туди і порозпитуй
А це ідея впринципі. Якщо не знайду нічого в інтернеті - попробую так зробити.
От тільки толкового викладача знайти потрібно. Дякую.
Якщо в голову прийшла ідея - головне щоб вона знайшла дорогу до мозку між цими банками та склянками...

WEBLegolas

Цитата: YuGa-92 від 11 Квітень 2012, 16:56:04От тільки толкового викладача знайти потрібно
Або студента  ;)
Цитата: YuGa-92 від 11 Квітень 2012, 16:56:04Дякую.
Радий був підказати  :)