Дуже висока температура процесора

Автор Athlon24, 14 Березень 2010, 18:31:00

Попередня тема - Наступна тема

Athlon24

Доброго дня!

Сьогодні пішов до одного свого друга, він казав про якісь проблеми з іграми, попросив подивитися і щось порадити.
Конфігурація:
Процесор: AMD Athlon 64 X2, 2600 MHz (13 x 200) 5000+
Мат.плата:Asus M2N-MX SE Plus
Пам'ять:2048 Мб DDR2-800 DDR2 SDRAM
Відеокарта:NVIDIA GeForce 8500 GT (512 Мб)
Розгону нема.

Включив при мені GTA4, потім Need for Speed-Shift   скрізь були такі глюки, що гра кожні 5-10 сек. тормозила (зупинялась) на 2-3 секунди. Це могло було б викликано і відюхою, і каменем,і пам'ятю, тому я вирішив розкрутити блока і подивитися що там. Перед тим просто так, запустив "Еверест", полазив там, найшов датчики температури.....
Системная плата    50 °C  (122 °F)
ЦП                           89 °C  (192.2 °F)
ЦП 1 / Ядро 1           89°C  (192.2 °F)
ЦП 1 / Ядро2           90 °C  (194 °F)
Диод ГП                   60 °C  (140 °F)
Зараз так жалію, що не зробив скріншот.........
Я подумав що датчики брешуть, бо без ігор, комп працював як належить.

Знявши ліву панель, я був в повному шоці.
1. Під 2-х кілограмовим шаром пилюки, я нічого не бачив.
2. В його комп'ютері було всього три вентилятори (1 на камені, 1 на харді, 1 на БЖ).

Ми його 2 години чистили, я куплю йому 3 кулери, доставим.
Тепер температура каменя тримається на 59 градусів.

Питання:чи можлива така температура, чи буде комп'ютер далі нормально працювати, чому не доставили кулерів, де потрібно поставити кулери (є 5 місць 1 ззаді на видув ТОЧНО, одне на лівій панелі на вдув ТОЧНО, на пер. панелі, знизу, ззаді ще одне).

Порадьте щось!



Ivanko1

#1
Цитата: Athlon24 від 14 Березень 2010, 18:31:00Тепер температура каменя тримається на 59 градусів.
Так теперь не зависает?

Если процессор не в разгоне и кулер вы тоже тщательно вычистили от пыли (я так понял там обычный ВOX стоит?), термопасту заменили и кулер плотно  и пправильно установлен - то температура всёже несколько высоковата. Но до критичных 70"С (или около того) далеко. Пробовал замерить температуру на кулере, хотя бы пальцем?

Добавлено: 14 Березень 2010, 19:46:10

Цитата: Athlon24 від 14 Березень 2010, 18:31:00Питання:чи можлива така температура, чи буде комп'ютер далі нормально працювати, чому не доставили кулерів, де потрібно поставити кулери (є 5 місць 1 ззаді на видув ТОЧНО, одне на лівій панелі на вдув ТОЧНО, на пер. панелі, знизу, ззаді ще одне).
Один на выдув под самим БП (обязательно), один на вдув на передней стенке с пылевым фильтром и желательно чтобы потоку было минимум препятствий (обязательно), и можно ещё один напротив процессора и видеокарты тоже с фильтром (желательно), если есть решётка в этом месте. Последний можно заменить трубой-удлинителем, чтобы кулер через неё забирал воздух снаружи.

Все вентиляторы желательно поставить 120мм. А что за корпус? ???

Athlon24

#2
.
Цитата: Ivanko1 від 14 Березень 2010, 19:41:44

Пробовал замерить температуру на кулере, хотя бы пальцем?

Все вентиляторы желательно поставить 120мм. А что за корпус? ???

Корпус незнаю, швидше всього китаєць.

На кулері температуру заміряв, вроді норм, чуть тепліша за палець.

Розгону не було і не буде...... То комп витримає таку екваторіальну температуру?

Добавлено: 14 Березень 2010, 19:51:52

А можна докладніше, який це фільтр на пилюку?
Як його зробити/купити?

Ivanko1

#3
Цитата: Athlon24 від 14 Березень 2010, 19:49:24То комп витримає таку екваторіальну температуру?
Цитата: Athlon24 від 14 Березень 2010, 19:49:24На кулері температуру заміряв, вроді норм, чуть тепліша за палець.
Ну если кулер хорошо отчищен от пыли, термопаста заменена и нанесена правильно (тонким слоем) и кулер установлен правильно - то температура в реале там должна быть меньше, иначе ты и пары секунд не выдержал. :) Хотя и 59"С - далеко не критическая температура. Это под нагрузкой, чем гоняли?

Добавлено: 14 Березень 2010, 20:05:53

Цитата: Athlon24 від 14 Березень 2010, 19:49:24Корпус незнаю, швидше всього китаєць.
Ну если китаец - то нежалко и посверлить если что. :)

Приблизительно схема должна быть такой

Это на примере моего корпуса. ;)

Athlon24

Тестували найкращим способом-іграми!

Брали найновіші, на високих настройках (GTA4, Batman:Arkaym Aslym), плугів не було.

В нього корпус подібний, спереду є місце під кулер, і ззаду доставим.....

С процесором все добре, все зроблено на високому рівні.

Будем пробувати.....

Edd.Dragon

Цитата: Athlon24 від 14 Березень 2010, 20:25:22Тестували найкращим способом-іграми!
Кто тебе сказал что это лучший способ?

Цитата: Athlon24 від 14 Березень 2010, 20:25:22В нього корпус подібний, спереду є місце під кулер, і ззаду доставим.....
Достаточно одного сзади. У него совсем не та система, которую нужно усиленно продувать.
Но если есть желание и вентиляторы не шибко шумные, то ставте

Athlon24

Для нього - найкращий спосіб це ігри.

А хіба бокового не треба? Я думав по схемі: ліва панель-вдув, задня стінка-видув.

Ivanko1

Цитата: Athlon24 від 14 Березень 2010, 20:25:22Тестували найкращим способом-іграми!
Лучше специальными программами типа ОССТ 3.1.0 - они полностью нагружаю CPU/GPU и прогревают сильнее (особенно Linpak).
Цитата: Athlon24 від 14 Березень 2010, 20:51:46А хіба бокового не треба? Я думав по схемі: ліва панель-вдув, задня стінка-видув.
Ну можно и сбоку, просто спереди ещё и винчестер заодно будет обдувать, да и больше вентиляторов - больше шум (хотя я думаю на фоне остального это будет незаметно).
А какая у него видеокарта? Кулер воздух наружу не выбрасывает?

Edd.Dragon

Цитата: Athlon24 від 14 Березень 2010, 20:51:46А хіба бокового не треба? Я думав по схемі: ліва панель-вдув, задня стінка-видув.
А передняя часть корпуса что внизу,что вверху - укромное местечко для говрячего воздуха.
Сначала сзади, потом спереди, потом уже если есть желание ЕЩЕ доставить вентиляторов - сверху или сбоку.

Но повторюсь, в такой системе даже 2 вентилятора - излишество. Разве что в случае если комната жаркая, то будет толк. А так врядли добавление вентилятора спереди серьезно изменит показатели. В данном случае как по мне - куда важнее почаще чистить комп.

Athlon24

#9
Цитата: Ivanko1 від 14 Березень 2010, 21:15:16
Лучше специальными программами типа ОССТ 3.1.0 - они полностью нагружаю CPU/GPU и прогревают сильнее (особенно Linpak).Ну можно и сбоку, просто спереди ещё и винчестер заодно будет обдувать, да и больше вентиляторов - больше шум (хотя я думаю на фоне остального это будет незаметно).


В нього на харді свій вентилятор стоїть. Але раз ви так кажете, поставим спереді.

Відеокарта не викидає повітря, там дуже поганий кулер стоїть :'(



Добавлено: 14 Березень 2010, 21:49:27

Цитата: Edd.Dragon від 14 Березень 2010, 21:41:46
В данном случае как по мне - куда важнее почаще чистить комп.


То точно, пилюки булу не просто БАГАТО а ДУЖЕ багато.......
Тепер кожен місяць форсувати будем.........

Edd.Dragon

И кстати, радиаторы систем охлаждения хорошо попродували? Там пыли не осталось? Например в кулере процессора


Ivanko1

Цитата: Edd.Dragon від 14 Березень 2010, 22:00:01И кстати, радиаторы систем охлаждения хорошо попродували? Там пыли не осталось? Например в кулере процессора
И особенно в БП посмотреть желательно, и почистить. :)
Цитата: Athlon24 від 14 Березень 2010, 21:46:56Відеокарта не викидає повітря, там дуже поганий кулер стоїть
Тгода наверное стоит поставить сбоку на вдув, или спереди на вдув а сбоку на выдув (возле видеокарты).

Athlon24

Ми чистили все що можна, знімали все, чистили, продували.

БЖ почистили тоже, потім продули.


CHELIOS

Цитата: Ivanko1 від 14 Березень 2010, 19:41:44Если процессор не в разгоне и кулер вы тоже тщательно вычистили от пыли (я так понял там обычный ВOX стоит?), термопасту заменили и кулер плотно  и пправильно установлен
вы это делали?а то с боксом в паре не термопаста идет,а прямо резина какая то.
Intel Core i7-2600K (Scythe Ninja 3 SCNJ-3000), MSI P67A-GD55 (B3),Hitachi HDS721050CLA362, Kingston 2х4 GB DDR3 1333 MHz (KHX1333C7AD3/4G), Gigabyte GTX 560 Super Overclock

Athlon24


Ivanko1

Цитата: Athlon24 від 15 Березень 2010, 16:16:16Все чистили, все що можна....
CHELIOS наверное интересовался термопасту какую и как нанесли?

Athlon24

Йому подарували гарну термопасту, Arctic Cooling MX-2, ми нею й користувались.

Як нанесли? Як треба..... Тонким шаром, на всю поверхню процесора, яка стикається з радіатором.

Так ж треба було?


   


medicament

у меня проц intel core 2 duo e7300. я заметил что он начал намного хуже работать,
раньше в евересте температура ядер отображалась а щас нет,
температура колебаеться от 30-40 гр, (простой-нагрузка)
частота упала с 2700 до 1600. а вернеее упал множитель с 10х до 6х.
в евересте я заметил что параметр CPU Throttle показывает 100 %.
программа RightMark CPU Clock Utility показывает что throttling 57 %.
напряжение 1.2 В.
может стоит понизить напряжение, что б уменшить выделение тепла. возможно решиться проблема. ток вот я не знаю как это скажеться на проце. будет ли он работать на напряжении скажем 1 В

Ivanko1

medicament
Проверь для начала или кулер на процессоре правильно стоит и хорошо прижат, и заменить термопасту желательно.

skitalec

#19
ты ето под нагрузкой смотрел на свой множитель, проц просто сбрасывает его в режиме простоя но стоит что-то запустить...тяжолое!!! 30-40 градусов простой-нагрузка ето нормально даже хорошо у тебя кажется порог около 75-79 градусов но если работал на меньших температурах то Ivanko1 совершенно правельно заметил про термопасту
P.S. магазинскую термопасту лутще сразу на свою мненять(если ты сборку брал или продавцы сами проц ставили)

Добавлено: 07 Квітень 2010, 02:26:03

занизиш вольтаж упадут GHz, на 1 вольте ты смешся )))прикинь сам если для разгона поднять вольтаж на 0.02 - 0.03 вольта от номинальной - прирост в частоте на пару сотен мегагерц обеспечин. если проц и запустится то ты его неузнаеш )) а температура его будет комнатная ето да )))
P.S. прошу простить за маленькие неточнсти прикинул навскидку частоты ))
По фотографиям лечить не умею !!!

Edd.Dragon

Цитата: medicament від 06 Квітень 2010, 23:34:58напряжение 1.2 В.
может стоит понизить напряжение
И до каких пор будешь понижать напряжение? Может стОит разобраться что не так? Почитстить радиатор, убедиться что вентилятор работает, сменить пасту (может засохла).