Встановлення Kubuntu 7.10 за наявності Windows XP

Автор Bismark, 18 Березень 2008, 22:00:31

Попередня тема - Наступна тема

Bismark

У мене встановлена система Windows XP Pro SP2.
Я хочу встановити другою системою Kubuntu 7.10 (DVD-версія). Як це правильно зробити, щоб потім при ввімкненні компа можна було вибирати систему для завантаження?
Також справа в тому, що Лінукс я буду ставити на новий винт, який додам у систему до старого (де встановлена Вінда). Як правильно розбити новий винт для такого варіанту встановлення? Якщо я розіб'ю новий винт на розділи потрібного розміру у Windows, чи зможу я потім ці розділи застосувати для встановлення Лінукса?

aNGeL

Цитата: Bismark від 18 Березень 2008, 22:00:31
У мене встановлена система Windows XP Pro SP2.
Я хочу встановити другою системою Kubuntu 7.10 (DVD-версія). Як це правильно зробити, щоб потім при ввімкненні компа можна було вибирати систему для завантаження?
Також справа в тому, що Лінукс я буду ставити на новий винт, який додам у систему до старого (де встановлена Вінда). Як правильно розбити новий винт для такого варіанту встановлення? Якщо я розіб'ю новий винт на розділи потрібного розміру у Windows, чи зможу я потім ці розділи застосувати для встановлення Лінукса?
1.при установке Кубунты ставиться ЛИЛО, который затрет загрузчик винды и все нормально будет нормально при загрузке спрашивать.
2.Нет, в винде ты не сможеш форматнуть раздел в линушную файловую систему. При установке Кубунты есть нормальный разбивщик, там все интуитивно понятно и проблем с форматирование возникнуть не должно
[CCCР]: ИС-7, ИС-4, Об. 277, Об.705А, СТ-II, Об. 268, Об. 268\4, Об. 261, Об. 140, Т-62А, Об. 430У, К-91
[Германия]: Maus, Е100, G.W. E 100 [США]: T110E5 [Франция]: AMX M4 mle. 54, AMX 50B [Британия]: Super Conqueror

βεερ_βooρ

Цитата: aNGeL від 19 Березень 2008, 00:56:50
1.при установке Кубунты ставиться ЛИЛО, который затрет загрузчик винды и все нормально будет нормально при загрузке спрашивать.
2.Нет, в винде ты не сможеш форматнуть раздел в линушную файловую систему. При установке Кубунты есть нормальный разбивщик, там все интуитивно понятно и проблем с форматирование возникнуть не должно
Маленькие добавления:
1) Кубунту насколько я знаю ставит GRUB, а не lilo
2) Partitition Magic и ей подобные форматнуть раздел в ext3 могут (однако по крайней мере у меня РМ форматировал раздел в ext3 до неприличного долго, поэтому я все таки порекомендую "родной" инсталер)

2Bismark
1) Ты эти же вопросы задавал на старом форуме, зачем повторяться?
2) В разделе 13 тем посвященных Ubuntu, 8 из них про Kubuntu, из них номер версии 7.10 у  половины, и как минимум 2 проблемам установки(помимо этой).
Если я создам карту-раздела(как в играх) создание дублей прекратиться?
Ибо смысла создавать с переодичьностью месяц новую тему про Кубунту на 10 постов максимум я не вижу.
 
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.
All that's here is Fear! Suppression! Betrayal! Despair! Contempt! Regret! Sadness! Anguish! Madness! And Pain, right?

Bismark

Цитата: beep_boop від 19 Березень 2008, 01:41:00
2Bismark
1) Ты эти же вопросы задавал на старом форуме, зачем повторяться?
2) В разделе 13 тем посвященных Ubuntu, 8 из них про Kubuntu, из них номер версии 7.10 у  половины, и как минимум 2 проблемам установки(помимо этой).
Если я создам карту-раздела(как в играх) создание дублей прекратиться?
Ибо смысла создавать с переодичьностью месяц новую тему про Кубунту на 10 постов максимум я не вижу.
Щось я не пам'ятаю, щоб я колись вже створював подібну тему...
А тут на форумі я не знайшов подібного питання. В основному люди питають як встановити та налаштувати якусь прогу в Лінуксі, а не про встановлення самої системи.
Цитата: aNGeL від 19 Березень 2008, 00:56:50
1.при установке Кубунты ставиться ЛИЛО, который затрет загрузчик винды и все нормально будет нормально при загрузке спрашивать.
2.Нет, в винде ты не сможеш форматнуть раздел в линушную файловую систему. При установке Кубунты есть нормальный разбивщик, там все интуитивно понятно и проблем с форматирование возникнуть не должно
Так а якщо я хочу новий винт розбити так, щоб для Лінукса там було лише наприклад 10 ГБ (для самої системи), а решту розбити ще на пару дисків НТФС, які вже будуть спільними для Лінукса і Вінди. Як же тоді проводити форматування? Я так розумію, що Лінукс не вміє форматувати в НТФС.

βεερ_βooρ

Цитата: Bismark від 19 Березень 2008, 02:15:23
Щось я не пам'ятаю, щоб я колись вже створював подібну тему...
Обсуждение K/Ubuntu Feisty Fawn 7.04
ЦитатаНу вобщем это меня и интересовало - я хочу откусить от диска С около 10 гигов (может поменьше) для Линуха.
А какая последовательность действий вообще?
Вот например я прогой Partition Magic оторву кусок, потом его надо форматировать как-то? Или надо потом загружатся с диска Линуха и просто указать ему этот кусок, а он сам форматнёт под себя?
И вообще, отрывать надо получается сразу два куска (для системы и свопа) или Линух потом сам разобьёт один оторваный кусок?
и дальше по тексту.
Цитата: Bismark від 19 Березень 2008, 02:15:23
А тут на форумі я не знайшов подібного питання.
kubuntu 7.10 проблемы с установкой
Все равно лучше спрашивать было там.
Ибо засилие тем про Убунту на форуме становиться уже просто каким-то нездоровым явлением...
Цитата: Bismark від 19 Березень 2008, 02:15:23
Я так розумію, що Лінукс не вміє форматувати в НТФС.
Не знаю на счет Кубунтовского инсталятора, но mkfs.ntfs из ntfsprogs вроде работает :)
Так что с форматированием особых проблем не должно быть.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.
All that's here is Fear! Suppression! Betrayal! Despair! Contempt! Regret! Sadness! Anguish! Madness! And Pain, right?

Bismark

Цитата: beep_boop від 19 Березень 2008, 03:25:44
Обсуждение K/Ubuntu Feisty Fawn 7.04
Я не можу зайти у цю тему :(
Цитата: beep_boop від 19 Березень 2008, 03:25:44
kubuntu 7.10 проблемы с установкой
Так у мене ж немає проблем з встановленням (поки що :)), мене просто цікавить як відформатувати новий винт, щоб на нього встановити Кубунту, і при цьому щоб на тому винті також були спільні розділи для Вінди та Лінукса.
Точніше мене цікавить, якою прогою проволити форматування?
Оскільки Вінда навряд чи зможе провести форматування в ext3 або ReiserFS, то можна скористуванися наприклад тим же Partition Magic. Але чи вийде таким чином провести форматування для Лінукса?
З іншого боку, якщо проводити форматування інсталятором Лінукса, то чи буде потім з тим винтом працювати Вінда?

Я не знаю як взагалі форматувати новий винт у такій ситуації...

βεερ_βooρ

Цитата: Bismark від 19 Березень 2008, 15:25:56
Я не можу зайти у цю тему :(
Извиняюсь, ошибся:
http://dpk.com.ua/forum/5353.html
Цитата: Bismark від 19 Березень 2008, 15:25:56
Так у мене ж немає проблем з встановленням (поки що :)),
Ты просто о них(предполагаемых проблемах) говоришь. В любом случае тема "второй свежести".
Цитата: Bismark від 19 Березень 2008, 15:25:56
мене просто цікавить як відформатувати новий винт, щоб на нього встановити Кубунту, і при цьому щоб на тому винті також були спільні розділи для Вінди та Лінукса.
Хочю установить Linux на диск С вместо ХР, на D стоит Vista!
Тут эту проблему уже мусолили.
Цитата: Bismark від 19 Березень 2008, 15:25:56
Точніше мене цікавить, якою прогою проволити форматування?
Какой тебе удобней. Главное - не форматнуть лишнего ;)
Цитата: Bismark від 19 Березень 2008, 15:25:56
Оскільки Вінда навряд чи зможе провести форматування в ext3 або ReiserFS, то можна скористуванися наприклад тим же Partition Magic. Але чи вийде таким чином провести форматування для Лінукса?
Я пользовался Partition Magic. Нарекания на скорость роботы программы и ее стабильность были(в ряде случаев она вылетала когда работала с томами NTFS), но мой уже ныне покойный винчестер она разбила и форматнула под ext3 вполне корректно.
Цитата: Bismark від 19 Березень 2008, 15:25:56
З іншого боку, якщо проводити форматування інсталятором Лінукса, то чи буде потім з тим винтом працювати Вінда?
А с чего это вдруг она должна отказаться? :)
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.
All that's here is Fear! Suppression! Betrayal! Despair! Contempt! Regret! Sadness! Anguish! Madness! And Pain, right?

Bismark

Цитата: beep_boop від 19 Березень 2008, 22:01:08
Извиняюсь, ошибся:
http://dpk.com.ua/forum/5353.html
Ооо, там така тема, що її читати треба дуже довго :%)
Цитата: beep_boop від 19 Березень 2008, 22:01:08
Хочю установить Linux на диск С вместо ХР, на D стоит Vista!
Тут эту проблему уже мусолили.
Перечитав. Там трохи не те... Навіть з назви теми видно...
Цитата: beep_boop від 19 Березень 2008, 22:01:08
Какой тебе удобней. Главное - не форматнуть лишнего ;)
В тому то й справа, що не знаючи, як буде працювати форматування, якось страшнувато колупати винт...
Цитата: beep_boop від 19 Березень 2008, 22:01:08
Я пользовался Partition Magic. Нарекания на скорость роботы программы и ее стабильность были(в ряде случаев она вылетала когда работала с томами NTFS), но мой уже ныне покойный винчестер она разбила и форматнула под ext3 вполне корректно.
А ти запускав РМ прямо з завантажувального диску?
Цитата: beep_boop від 19 Березень 2008, 22:01:08
А с чего это вдруг она должна отказаться? :)
Ну я ж так розумію, що Винда не бачить Лінуксових розділів. А при форматуванні лінукс ще раптом захоче відкусити собі побільше місця, так на 100 ГБ... :D

Що я на маю на даний момент:
Винт на 200 ГБ, розбитий на 3 розділи. На диску С стоїть Windows XP, на інших розділах - мої дані.

Що я хочу зробити:
Хочу додати в систему другий винт на 500 ГБ, та розбити його також на 3 розділи, на одному з яких (об'ємом десь 10-15 ГБ + додатковий розділ для свопу на 1-1,5 ГБ) буде стояти Кубунту (на ФС ext3 або ReiserFS - навіть не знаю що краще :)), а на двох інших будуть мої дані, і ФС буде НТФС.
Необхідно, щоб Лінукс міг вільно працювати з розділами даних на обох винтах, тобто нормально працював з НТФС - я так розумію це не проблема.

Трохи не зрозуміло, як буде виглядати список розділів на винтах у такому випадку?
Припустимо у мене є такі розділи: C, D, E на одному диску, та "/" (Лінукс), F, G на іншому. Винда буде бачити диски C, D, E, F, G, правильно? А Лінукс буде бачити свій кореневий розділ, а також будь-які інші розділи, які я змонтую у ньому, так?

linuxdrom

Цитата: Bismark від 20 Березень 2008, 00:00:13

Необхідно, щоб Лінукс міг вільно працювати з розділами даних на обох винтах, тобто нормально працював з НТФС - я так розумію це не проблема.
не проблема
Цитата: Bismark від 20 Березень 2008, 00:00:13
Припустимо у мене є такі розділи: C, D, E на одному диску, та "/" (Лінукс), F, G на іншому. Винда буде бачити диски C, D, E, F, G, правильно?
правильно
Цитата: Bismark від 20 Березень 2008, 00:00:13
А Лінукс буде бачити свій кореневий розділ, а також будь-які інші розділи, які я змонтую у ньому, так?
так

P.S. Все вірно кажеш, але при цьому для чогось перепитуєш  :-\ :)

Nikolai

Цитата: linuxdrom від 20 Березень 2008, 02:43:27
P.S. Все вірно кажеш, але при цьому для чогось перепитуєш  :-\ :)
Это он для уверенности :) Bismark, можешь еще стаканчик пропустить перед операцией, чтоб не страшно было)).
If you do what you have always done, you'll get what you have always got

Bismark

Цитата: Nikolai від 20 Березень 2008, 03:09:21
Bismark, можешь еще стаканчик пропустить перед операцией, чтоб не страшно было)).
Думаю пляшки пива вистачить :)

Так може ви мені порадити, яким чином проводити форматування?
Припустимо я зроблю його за допомогою PM. А Вінда при цьому не буде лаятися, що частина нового винта "пропала" (була відформатована у ext3)? Адже PM працюватиме прямо з Вінди...
Чи може краще буде взагалі просто не форматувати частину нового винта, а просто залишити на ньому нарозмічену область потрібного об'єму, щоб відформатувати її вже з інсталятора Кубунту?

До речі, встановлювати Лінукс я буду з LiveDVD - чи зможе там інсталятор нормально відформатувати саме потрібний розділ, а не весь винт під себе? І сам Лінукс зможе створити собі своп-розділ, чи його потрібно також створити у PM, у Винді?

Просто я перепитую по кілька разів, бо не хочу втратити інфу з першого диску, і не хочу перевстановлювати Винду, якщо будуть якісь проблеми з інсталяцією Лінукса (якщо він змінить завантажувач на первинному роздылы диску).

Bismark

#11
Придбав нарешті новий винт :)

Почав розмічати за допомогою PM, і виникли деякі питання...
При виборі опціїї "Create..." для прикладу я висталяю такі настройки:

Результат виходить такий:


А питання полягає в тому, що це за "Unallocated" розділ, розміром 7,8 метрів у самому початку диску? І чому цей невідомий розділ має статус Primary? Звідки взагалі з'явився цей розділ і навіщо він потрібний?
І чому цей розділ можна відформатувати як диск?

Чи це таке правило - на кожному винті повинен бути primary-розділ? Тоді зрозуміло, що цей unallocated розділ можна збільшити і відформатувати як звичайний диск, але не logical partition, а primary. А чи потрібен тоді взагалі цей primary-розділ?
Наскільки я знаю, Лінуксу все одно не встановлюватися - на primary, чи на logical. Я хочу розмістити Лінукс-розділ (зі свопом) у кінці диску. Тоді чи можна цей primary-розділ зробити звичайним НТФС диском для даних? Вінда не буде на нього лаятися?

Якщо зробити так, нічого не буде?


І чому свіжий, відформатований розділ буде займати певний об'єм, якщо там ще нічого не буде?
Особливо це стосується Лінукс-розділу - чому він претендує на цілий ГБ на халяву?


Далі питання, яку мітку ставити на розділ Лінукса, і чи взагалі потрібно? Чи зможе потім Лінукс знайти "свій" розділ для інсталяції?

βεερ_βooρ

Цитата: Bismark від 20 Березень 2008, 22:09:10
І чому свіжий, відформатований розділ буде займати певний об'єм, якщо там ще нічого не буде?
Особливо це стосується Лінукс-розділу - чому він претендує на цілий ГБ на халяву?
Служебные данные - халявы не будет :).
Цитата: Bismark від 20 Березень 2008, 22:09:10
Далі питання, яку мітку ставити на розділ Лінукса, і чи взагалі потрібно?
Без разницы, эта инфрмация вообще не будет использоваться.
Цитата: Bismark від 20 Березень 2008, 22:09:10
Чи зможе потім Лінукс знайти "свій" розділ для інсталяції?
Ты укажешь в инсталяторе куда ставить.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.
All that's here is Fear! Suppression! Betrayal! Despair! Contempt! Regret! Sadness! Anguish! Madness! And Pain, right?

Bismark

Цитата: beep_boop від 21 Березень 2008, 15:10:51
Служебные данные - халявы не будет :)
Ніфігові службові дані - аж на цілий ГБ! :o
Але я помітив, що цей об'єм заледить від загального об'єму лінуксового розділу. Що ж це за службові дані?
І чому у Винді цих даних набагато менше і не залежить від об'єму?

Ще питання: чи обов'язково Лінукс треба ставити на primary розділ?
І чи можна його поставити у кінці диску? Просто РМ пише, що розділ, який не починається у перших 1024 КБ не може бути завантажувальним... Чи це не актуально для Лінукса?

βεερ_βooρ

#14
Цитата: Bismark від 21 Березень 2008, 17:01:59
Ніфігові службові дані - аж на цілий ГБ! :o
Ну судя по картинке 594,1Мб ;)
Цитата: Bismark від 21 Березень 2008, 17:01:59
Але я помітив, що цей об'єм заледить від загального об'єму лінуксового розділу. Що ж це за службові дані?
ext3 резервирует  ≈5% свободного пространства для последующего роста файлов, для уменьшения фрагментации. Так что не такое оно уж и занятое 8) 
Как с этим бороться:
sudo tune2fs -l <partition>
Выведет сколько блоков зарезервировано(Reserved block count).
Отменить резервирование(установить к-во зарезервированных блоков в 0)
sudo tune2fs -r 0 <partition>
Цитата: Bismark від 21 Березень 2008, 17:01:59
І чому у Винді цих даних набагато менше і не залежить від об'єму?
Потому что винде нужен дефрагментатор.
Цитата: Bismark від 21 Березень 2008, 17:01:59
Ще питання: чи обов'язково Лінукс треба ставити на primary розділ?
Не обязательно.
Цитата: Bismark від 21 Березень 2008, 17:01:59
Просто РМ пише, що розділ, який не починається у перших 1024 КБ
Точно Кб? :D
Цитата: Bismark від 21 Березень 2008, 17:01:59
не може бути завантажувальним...
Цитата: Bismark від 21 Березень 2008, 17:01:59
Чи це не актуально для Лінукса?
А если употреблять Украинский хлеб есть вероятность 0,00001% аллергической реакции. Это как инструкция к лекарству - лучше перестраховаться, зато никто в суд не подаст. Тебе услужливо напомнили об ограничении 10-летней давности.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.
All that's here is Fear! Suppression! Betrayal! Despair! Contempt! Regret! Sadness! Anguish! Madness! And Pain, right?

Bismark

Цитата: beep_boop від 21 Березень 2008, 17:57:54
Ну судя по картинке 594,1Мб ;)
Взагалі то я обвів на малюнку число 936,6 МБ.
Цитата: beep_boop від 21 Березень 2008, 17:57:54
Тебе услужливо напомнили об ограничении 10-летней давности.
Зрозуміло, дякую :)

βεερ_βooρ

Цитата: Bismark від 21 Березень 2008, 22:20:19
Взагалі то я обвів на малюнку число 936,6 МБ.
А это я не туда глянул. :-[
А так все сходится: 22175,6 ×0,05 = 1108,78
Т.е. тебе зарезервировали чуть меньше 4,5 процентов.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.
All that's here is Fear! Suppression! Betrayal! Despair! Contempt! Regret! Sadness! Anguish! Madness! And Pain, right?