OSZ 2x2 1600 працює на 1066 Мгц

Автор dolbonutiy, 17 Квітень 2009, 13:02:21

Попередня тема - Наступна тема

dolbonutiy

За порадою друзів встановив на Інтел Х58 цю пам"ять:

OCZ 4 GB (2x2GB) DDR3 1600 MHz (3SOU16004GK)

Біос і інтелівська утиліта інформує, що вона працює на частоті 1066. Що це?
Наивысшей мечтой человечества в общественном плане есть священная свобода человека жить без необходимости работать

Garfield

Цитата: dolbonutiy від 17 Квітень 2009, 13:02:21
За порадою друзів встановив на Інтел Х58 цю пам"ять:

OCZ 4 GB (2x2GB) DDR3 1600 MHz (3SOU16004GK)

Біос і інтелівська утиліта інформує, що вона працює на частоті 1066. Що це?
А ручками в Биосе частоту и тайминги уже никак не выставить?

Поправь ошибку в заголовке.

Edd.Dragon

Цитата: Garfield від 17 Квітень 2009, 14:18:53А ручками в Биосе частоту и тайминги уже никак не выставить?
И напряжение, если для этих настроек оно необходимо выше стандартного.

Короче, на наклейке или на сайте нужно посмотреть. Что написано - то и выставить.

P.S.:
dolbonutiy,
Для удобства получения информации пользуйся CPU-Z. С нее же прикладывай скриншоты. А то слова могут быть обманчивыми.


dolbonutiy

#3
Цитата: Garfield від 17 Квітень 2009, 13:18:53
А ручками в Биосе частоту и тайминги уже никак не выставить?

Поправь ошибку в заголовке.

Не виставляється! Розділу про частоту взагалі немає. Є тільки тайминги.



Наивысшей мечтой человечества в общественном плане есть священная свобода человека жить без необходимости работать

MishaM

Цитата: dolbonutiy від 17 Квітень 2009, 15:08:13
Не виставляється! Розділу про частоту взагалі немає. Є тільки тайминги.
Є там усе, мануал і огляди треба читати. Там є можливість змінювати множник пам'яті (називається Memory Multiplier). На платформах Х58 частота пам'яті дорівнює добутку множника пам'яті на частоту BCLK. Остання по дефолту рівна 133 Мгц, замість 8 установлюєш множник для пам'яті рівний 12, і отримуєш: 133х12=1596 Мгц, як і вказано в специфікаціях пам'яті.

dolbonutiy

#5
Фіг там. Пробував змінити, Біос видає при завантаженні попередження, що треба все повернути, бо не запуститься система, і знову скидує до 1066!



Може дійсно частоту змінити?
Наивысшей мечтой человечества в общественном плане есть священная свобода человека жить без необходимости работать

MishaM

Цитата: dolbonutiy від 17 Квітень 2009, 15:59:46
Фіг там. Пробував змінити, Біос видає при завантаженні попередження, що треба все повернути, бо не запуститься система, і знову скидує до 1066!
А відмовити біосу в цьому, ні? Або відключити фунцію попередження. Читай мануал.

dolbonutiy

Він пише, що або зайди у БІОС, або я завантажу як було до того. Не можна проігнорувати.
Наивысшей мечтой человечества в общественном плане есть священная свобода человека жить без необходимости работать

Edd.Dragon

#8
Цитата: dolbonutiy від 17 Квітень 2009, 15:59:46
Пробував змінити
Може дійсно частоту змінити?
А что же именно попробовал изменить?! Надо ВСЁ и сразу. Частоту, тайминги и напряжение. Те, которые на наклейке\коробке\сайте указаны.

Вот тебе настройки:
http://itc.ua/catalog/product/ocz_4_gb_2x2gb_ddr3_1600_mhz_3sou16004gk

dolbonutiy

#9
1. 1600MHz DDR3*       
CL 8-8-8-24
(CAS-TRCD-TRP-TRAS)       
  1.9 Volts       



Так?

А тут нічого не треба міняти?


Наивысшей мечтой человечества в общественном плане есть священная свобода человека жить без необходимости работать

Edd.Dragon

Цитата: dolbonutiy від 17 Квітень 2009, 17:49:26Так?
Так частоту чего не выставил?

P.S.: А там для второстепенных множителей нет выбора "авто"?

dolbonutiy

Цитата: Edd.Dragon від 17 Квітень 2009, 16:57:12
Так частоту чего не выставил?

P.S.: А там для второстепенных множителей нет выбора "авто"?


Ні немає. Иоже в самому БІОСІ є. Треба подивитися. Частоту вже виставив
Наивысшей мечтой человечества в общественном плане есть священная свобода человека жить без необходимости работать

MishaM

Цитата: dolbonutiy від 17 Квітень 2009, 16:59:25
Частоту вже виставив
Тобто все вже нормально працює на частоті 1600 Мгц?

Edd.Dragon

Цитата: dolbonutiy від 17 Квітень 2009, 17:49:26А тут нічого не треба міняти?
Нет, это ж не параметры памяти
Это уже при разгоне шины и процессора может понадобиться

Цитата: dolbonutiy від 17 Квітень 2009, 17:59:25Частоту вже виставив
Ну теперь в проге убедись, чтобы она при загрузке ничего не выставляла, выставь в биосе (второстепенные на авто), сохрани и забудь.

dolbonutiy

#14
Ага. Можна помріяти. Не грузиться із цими настройками.  Начебто частота і множники сприйнялися. А от напруга 1,9 не встановлюється. Може необхідно збільшити і напругу десь ще? І то це все на рвіні БІОСУ. Коли справа доходить до ОС, материнка дає команду на перевантаження. Ну і що робити?  :'(

Добавлено: 17 Квітень 2009, 18:08:05

Цитата: Міша Воронич від 17 Квітень 2009, 17:03:09
Тобто все вже нормально працює на частоті 1600 Мгц?


Нічого не працює. Я встановлюю, а материнка це все перезавантажує на старі показники.
Наивысшей мечтой человечества в общественном плане есть священная свобода человека жить без необходимости работать

ostman

згідно з специфікаціями інтел на кор і7, макс. вольтаж на память не повинен бути більшим за 1.875В, при чому напруга на памяті повина змінюватись з напругою на QPI(для цього параметра макс. 1.35), різниця між напругами DRAM і QPI повина складати 0.5 В інакше процесор швиденько перетвориться на стильний аксесуар.

тобто якщо ти хочеш одержати 1.85 В на памяті тобі потріно одночасно підняти напругу на QPI до 1.35 В... да і можеш почати себе проклинати за те що зажав 60у.е. на нормальний кулер, так як при піднятті напруги на unCore частині процесора він починає суттєво нагріватись.

MishaM

Цитата: ostman від 17 Квітень 2009, 18:49:36
згідно з специфікаціями інтел на кор і7, макс. вольтаж на память не повинен бути більшим за 1.875В, при чому напруга на памяті повина змінюватись з напругою на QPI(для цього параметра макс. 1.35), різниця між напругами DRAM і QPI повина складати 0.5 В інакше процесор швиденько перетвориться на стильний аксесуар.
Правильно, саме тому трьохканальні комплекти пам'яті працюють на нижчих напругах - вони рораховані на роботу з Core i7. Так як там вмонтований контроллер пам'яті, то висока напруга на неї швидко вб'є процесор.

Я якось не одразу помітив рекомнедовану напругу 1.9 В :-[.

Edd.Dragon

Цитата: dolbonutiy від 17 Квітень 2009, 18:37:52А от напруга 1,9 не встановлюється. Може необхідно збільшити і напругу десь ще?
Ах ёлки, это же i7 ))))
Ну да, не рекомендуется ставить больше 1.65V.


Цитата: ostman від 17 Квітень 2009, 19:49:36да і можеш почати себе проклинати за те що зажав 60у.е. на нормальний кулер
Кто зажал? Кулер не покупался, т.к. разгон категорически не желателен и не планируется.

А вот о том, что у порекомендованной памяти ее максимальные 1600 совсем на другое напряжение расчитаны - никто не подумал глянуть с непривычки.

В общем, либо менять на более дорогую, которая показывает отличные результаты при напряжении не выше 1.65, а лучше 1.5-1.6. Я думаю DDR3-1333 такую найти можно.

Либо же искать предел частоты у этой памяти при нормальной напруге. В принципе раз в ее профиле записано DDR3-1200 при 1.5V, то я думаю при установке порядка 1.6V должна потянуть множитель x10 (т.е. DDR3-1333). А может и на номинальном напряжении - чем черт не шутит!

На этом и успокоиться.

dolbonutiy

#18
Дякую за поради. Подумаєш, більше 1000 гривень на пам"ять, яка в принципі не могла працювати на своїй штатній частоті в цій конфігурації. За це не хвилюйтесь! >:(
А може не мудохатись, хай працює як 1066? Яка різниця в швидкості між 1600 і 1066 у відсотках?

Ось що я знайшов на сайті Інтел:

Корпорация Intel рекомендует использовать память DDR3, соответствующую спецификациям Jedec, с напряжением 1,5 В. Процессоры Intel® Core™ i7 нельзя использовать с памятью DDR3 номинальным напряжением свыше 1,65 В. Перенапряжение может привести к повреждению процессора или значительному снижению его срока службы.

Какова максимальная частота памяти DDR3, используемой с процессорами Intel® Core™ i7 для настольных ПК?

These processors support DDR3 memory with a maximum frequency of 1066 MHz.  If faster DDR3 memory is used (such as 1333 MHz or 1600 MHz), it will be down-clocked to operate at 1066 MHz.

Ну? І як це називається. Ну хай вже я долбонутий, ну ви ж всі коріфеї АйТі технологій! Змусили купити непотріб!

Одного не зрозумію - якщо Інтел Х58 заточена під і7, якого на ній пишуть, що вона підтримує пам"ять 1333 та 1600? Якщо все одно інтел і7 працює мак з 1066?

П.С. Продам дві планки ОСЗ 1600 2х2 Гб (недорого)  ;) ;)

Kingston 3 GB (3x1GB) DDR3 1066 MHz (KVR1066D3N7K3/3G) - купляти? І що буде ефективніше працювати, ОСЗ 4 гб, чи Кінгстон 3 Гб?

Наивысшей мечтой человечества в общественном плане есть священная свобода человека жить без необходимости работать

rayven

#19
Не кипятись. перед тем как что либо покупать что или кто тебе помешал зайти на сайт того же интела и внимательно проштудировать?

Правильно, руки те никто не заламывал.
=================================
В принципе уже не раз рассматривались результаты тестирования и сравнений новой платформы.
Практически везде видно четкое превосходство в скорости работы подсистемы памяти в трехканальном режиме в сравнении с предыдущими поколениями и двухканальным режимом.
А по поводу:
Цитата: dolbonutiy від 20 Квітень 2009, 16:20:39Kingston 3 GB (3x1GB) DDR3 1066 MHz (KVR1066D3N7K3/3G) - купляти?
І що буде ефективніше працювати, ОСЗ 4 гб, чи Кінгстон 3 Гб?
Тебя что в гугле забанили?  ;) Естественно, что для платформы с процессором i7 использующем трехканальный контроллер памяти, гораздо эффективнее будет память работающая в трехканальном режиме.

P.S. почитай тест, там видна разница между платформами и использование разных типов оперативной памяти.
Хто хоче шукає можливості. Хто не хоче, шукає виправдання

dolbonutiy

#20
Я свою вину визнаю. В першу чергу. Але і всі інші повинні зробити висновки. Бо ви постійно щось радите людям. То ж будемо уважні разом!

Тільки я не розумію, як люди зібрали ось це http://www.thg.ru/desktop/gamer_pc_2009_high-end_february/index.html з пам"яті 1600? Ще і тести якісь проводили. Значить і7 може працювати з 1600, і в них я так зрозумів нічого не скидалося на 1066. Може це особливість саме материнки від Інтел, яка ревно слідкує за штатними параметрами? Тоді для чого пишуть, що вони підтримуєть і більші частоти пам"яті?
Наивысшей мечтой человечества в общественном плане есть священная свобода человека жить без необходимости работать

Dimi

Интел гарантирует роботу на 1066мгц, дальше уже идёт разгон контроллера(ибо частота выше штатных значений это уже оверклок). Именно поэтому мать в начале скидывает до 1066, но в БИОСе частоту можно изменить руками. У людей на 2200мгц память работает, т.ч. не переживай. 1.65В не предел, и на 1.9В у людей пока процы не сдыхали, только инженерные образцы которые были много раньше серийных.

Если по-новой вставишь ОЗУ в слоты - то сбросит настройки, а если у тебя при каждом запуске сброс - это глюк материнки, надо БИОС обновлять... Только не очкуй обновить БИОС. ;)

rayven

dolbonutiy, у тя мать на х58 от интел? то есть референс..  ??? Ну и что ты хочешь от референса? Взял бы решение от какого нибудь asus или ему подобного.  Ведь работу памяти на1066 интел гарантирует, а все что выше  - это уже на усмотрение пользователей. Ведь, например  если существует ддр2 1200мгц, то это не значит что ее обязательно будут юзать на 1200мгц. Тоже самое у тебя есть 1600мгц ддр3, которая способна и на большее, но ты сам не разобрался чего хочешь. Не надо искать виноватых. Во всех твоих бедах виноватый только один, это ты сам.

P.S. Правильно заданный вопрос, это уже половина ответа.
Хто хоче шукає можливості. Хто не хоче, шукає виправдання

dolbonutiy

Цитата: Dimi від 20 Квітень 2009, 22:30:28
Интел гарантирует роботу на 1066мгц, дальше уже идёт разгон контроллера(ибо частота выше штатных значений это уже оверклок). Именно поэтому мать в начале скидывает до 1066, но в БИОСе частоту можно изменить руками. У людей на 2200мгц память работает, т.ч. не переживай. 1.65В не предел, и на 1.9В у людей пока процы не сдыхали, только инженерные образцы которые были много раньше серийных.

Если по-новой вставишь ОЗУ в слоты - то сбросит настройки, а если у тебя при каждом запуске сброс - это глюк материнки, надо БИОС обновлять... Только не очкуй обновить БИОС. ;)

1. Інтел гарантує і 1600 (характеристики материнки на сайті інтел).
2. А от проц дійсно гарантує 1066, але чорним по білому при цьому пишуть:

These processors support DDR3 memory with a maximum frequency of 1066 MHz.  If faster DDR3 memory is used (such as 1333 MHz or 1600 MHz), it will be down-clocked to operate at 1066 MHz.

Тобто тому і скидає частоту до 1066. В БІОСІ частоту руками змінити можна шляхом зміни множника. Коли я це роблю, виставляю нові таймінги, як вказано до характеристики пам"яті ОСЗ, виставляю напругу 1,9 в, зберігаю все це і перезавантажую, комп при перезавантаженні пише, що з такими настройками не запуститься і пропоную мені або повернутися в БІОС, або завантажити попередні налаштування.  Таким чином і робимо висновок - без розгону проца пам"ять більш ніж на 1066 прцювати не буде. З цим все зрозуміло. Оскільки розгін я не планував, просто вже купив пам"ять три планки по одному Гб Кіт від Кінгстон і зараз спокійно заміню ОСЗ.

Цитата: Rayven від 20 Квітень 2009, 22:58:05
dolbonutiy, у тя мать на х58 от интел? то есть референс..  ??? Ну и что ты хочешь от референса? Взял бы решение от какого нибудь asus или ему подобного.  Ведь работу памяти на1066 интел гарантирует, а все что выше  - это уже на усмотрение пользователей. Ведь, например  если существует ддр2 1200мгц, то это не значит что ее обязательно будут юзать на 1200мгц. Тоже самое у тебя есть 1600мгц ддр3, которая способна и на большее, но ты сам не разобрался чего хочешь. Не надо искать виноватых. Во всех твоих бедах виноватый только один, это ты сам.

P.S. Правильно заданный вопрос, это уже половина ответа.

Шановний Рейвен! Я від референсу нічого не хочу, мені потрібна була відповідь, чому не паше 1600. Розгон не планувався, все - по штату. Я то як раз у всьому розібрався. Люди на формуі самі визнали, що вони пропустили той факт, що така пам"ять з процом і7 працювати не буде, і я їх за це поважаю. Я чітко і ясно по декілька разів узгоджував комплектацію із сусідньої теми з шановними форумчанами, і пам"ять 1600 тоді ні у кого не викликала нарікань. Всі писали - бери, підійде. Виявляється, що помилилися ми всі. Тепер і я буду знати, що для того, щоб працювала пам"ять з і7 більше, ніж 1066, людині на її питання щодо коплектації треба буде ввічливо попередити, що це можливо лише при розгоні, а якщо розгон не передбачається, то заплануйте будь-ласка ДДР3 1066, ось і все.

Я задава питання - чи підйде пам"ять 1600 до і7. Мені відповіли - так. То що я задав неправильно?
Наивысшей мечтой человечества в общественном плане есть священная свобода человека жить без необходимости работать

NitroBFG

dolbonutiy,
А почему ты взял двухканальный набор? Они ведь не оптимизированы по вольтажу для i7, трех канальные наборы с вольтажом 1,5-1,6 обычно можно не то что на 1600 включить, а и на 1700 Мгц.
G00gle it!!!

Potter

Цитата: NitroBFG від 21 Квітень 2009, 16:09:22
dolbonutiy,
А почему ты взял двухканальный набор? Они ведь не оптимизированы по вольтажу для i7, трех канальные наборы с вольтажом 1,5-1,6 обычно можно не то что на 1600 включить, а и на 1700 Мгц.

...при разгоне ;)

NitroBFG

Potter,
это так, но ИМХО у i7 разгон чуть ли не обязательная функция :D
G00gle it!!!

Advice Dog

Potter
Когда тебе дают +30% бесплатно, отказывать от этого - это грех. Нет, это хуже, чем грех :)

Vlad

#28
Цитата: dolbonutiy від 20 Квітень 2009, 20:39:57
Тільки я не розумію, як люди зібрали ось це http://www.thg.ru/desktop/gamer_pc_2009_high-end_february/index.html з пам"яті 1600?
Там использовалась память Mushkin DDR3-1600, работающая на 1.65v.
Ryzen 2700, MSI B450-A PRO, DDR4 32GB 3200Mhz, 512GB SSD NWMe +1Tb SSD Samsung+ SEAGATE 6Tb, GIGABYTE Radeon RX 5700XT 8Gb, Монитор 32", CHIEFTEC PROTON BDF-1000C

dolbonutiy

#29
Цитата: NitroBFG від 21 Квітень 2009, 16:09:22
dolbonutiy,
А почему ты взял двухканальный набор? Они ведь не оптимизированы по вольтажу для i7, трех канальные наборы с вольтажом 1,5-1,6 обычно можно не то что на 1600 включить, а и на 1700 Мгц.

Вже зняв його. Поставив оце: Kingston 3 GB (3x1GB) DDR3 1066 MHz (KVR1066D3N7K3/3G).  І вольтажу тут не достатньо, бо These processors support DDR3 memory with a maximum frequency of 1066 MHz.  If faster DDR3 memory is used (such as 1333 MHz or 1600 MHz), it will be down-clocked to operate at 1066 MHz ( з сайту Інтел). А потім, коли обговорювали мою конфігурацію на форумі, всі кивали головами. Це зараз всі такі розумні стали, коли 1600 не пішло.
Цитата: Vlad від 21 Квітень 2009, 16:45:39
Там использовалась память Mushkin DDR3-1600, работающая на 1.65v.

Крім цього, там розгоняли проц, міняли частоту і вольтаж. Я вже зрозумів. До речі, коли я спробував змінити частоту зі штатної 133 до 166, комп не завантажився. Зробив перезагруз на попередню частоту.
Наивысшей мечтой человечества в общественном плане есть священная свобода человека жить без необходимости работать

NitroBFG

Цитата: dolbonutiy від 21 Квітень 2009, 18:06:28Крім цього, там розгоняли проц, міняли частоту і вольтаж. Я вже зрозумів. До речі, коли я спробував змінити частоту зі штатної 133 до 166, комп не завантажився. Зробив перезагруз на попередню частоту.

Вот неплохой гайд по разгону i7 на англю языке , там только на первый взгляд кажется что сложно ;) а когда немного освоишся то даже легко :D просто отличается от разгона Core2duo/quad изза всех этих множетелей и тд
G00gle it!!!

dolbonutiy

Я нічого розганяти не буду. Замінив пам"ять на трьохканльну з 1066, і задоволений.
Наивысшей мечтой человечества в общественном плане есть священная свобода человека жить без необходимости работать

ostman

Цитата: dolbonutiy від 21 Квітень 2009, 17:06:28
А потім, коли обговорювали мою конфігурацію на форумі, всі кивали головами. Це зараз всі такі розумні стали, коли 1600 не пішло.
просто не потрібно тупити, ставиш напругу на unCore - 1.35В на DRAM - 1.85, і отимуєш 1600Mhz CL9 на памяті(якщо звичайно мат. плата не настільки херова як я про неї думаю), як я і писав декілька постів тому назад.

жалко що прямі руки не купуються, правда?

pelik911™

ЦитатаА потім, коли обговорювали мою конфігурацію на форумі, всі кивали головами. Це зараз всі такі розумні стали, коли 1600 не пішло.
;D
Дружище, я как вспомню тот разговор о материнской плате, о твоих предубеждениях, что для процессоров Intel материнские платы Intel подходят лучше остальных (никого ты так и не послушал, плату купил, которая, кстати чуть ли не единственная получила 4 звезды в тесте ДПК и показала одни из худших результатов), то создалось впечатление, что ты только и ждал того, что тебе будут кивать в ответ на каждый новый пост с несколько переделанной тобой же конфигурацией.

Garfield

Товарищь dolbonutiy, вам кто-то советовал брать такую материнку? Как я помню - никто. Вы тогда не слушали наши убеждения, а теперь жалуетесь что у вас траблы. Сейчас уже не стоит жаловатся, вас предупреждали. ;)

NitroBFG

Правду пишут в ДПК у материнок Intel не очень соотносится цена с производительностю - любой другой бренд и производительней и навороченей и с разгоном проще.
G00gle it!!!

dolbonutiy

Цитата: ostman від 21 Квітень 2009, 18:27:23
просто не потрібно тупити, ставиш напругу на unCore - 1.35В на DRAM - 1.85, і отимуєш 1600Mhz CL9 на памяті(якщо звичайно мат. плата не настільки херова як я про неї думаю), як я і писав декілька постів тому назад.

жалко що прямі руки не купуються, правда?

о перше, не треба бути хамоватим, всі люди - браття на землі. Всім на цьому форумі засвідчую свою повагу. По друге - замість того, щоб зробити для себе висновки, ви готові похерити ближнього. А висновки такі - ніхто з вас і гадки не мав, що пам"ять 1600 не запрацює в штатному режимі з і7 на своїй частоті і напрузі. Поки я про це вас не поінформував. Ну а коли до вас це вже дійшло, тут і посипалися поради - зміни те, перестав те, подивись на це. А я говорив - розгону не буде і не планується. Зауважте - я відповів толерантно.
Наивысшей мечтой человечества в общественном плане есть священная свобода человека жить без необходимости работать

vetos

Цитата: dolbonutiy від 22 Квітень 2009, 12:17:51А висновки такі - ніхто з вас і гадки не мав, що пам"ять 1600 не запрацює в штатному режимі
Ты уверен, что частота в 1600 MHz считается штатной частотой памяти, потому что на планке так написано?
По мойму, на планках пишут максимально возможную частоту, на которой может работать память. И это не означает что она штатная и сразу должна тебе выдать 1600...без разгона.


ostman

#38
Цитата: dolbonutiy від 22 Квітень 2009, 11:17:51
А висновки такі - ніхто з вас і гадки не мав, що пам"ять 1600 не запрацює в штатному режимі з і7 на своїй частоті і напрузі.
не хочеться розчаровувати, але висновки не паравильні, ця память нормально буде функціонувати на платформі Core i7 на зазначеній частоті, а те що ви не спромоглися виставити потрібні параметри в біосі це ваші проблеми. а якщо б ви купили память частотою 2000Мгц в SPD якої було б прописано лише режим робити на частоті 1200Мгц ви б заплакали від горя тому що "воно само собою не зробилось так як написано на стікері"?
Цитата: dolbonutiy від 22 Квітень 2009, 11:17:51
Ну а коли до вас це вже дійшло, тут і посипалися поради - зміни те, перестав те, подивись на це. А я говорив - розгону не буде і не планується.
знов не вірно, це не оверклокінг, а просте налаштуваня параметрів біоса для роботи в на штаних частотах памяті. якщо ви цього зробити не можете навіщо було збирати ПК самому?

ну як ? я відповів "толерантно" ? :D

Miron_Y

#39
Цитата: dolbonutiy від 21 Квітень 2009, 13:46:02Я задава питання - чи підйде пам"ять 1600 до і7. Мені відповіли - так.
Я, вот, одного не пойму? Хотели нормальную мать и i7 и чтоб всё в штатном режиме - так вы всё и получили! Всё верно и отлично работает. Память оверклокерская, будете вдруг разгонять - попрёт. Жалеете, что отдали больше денег - пустое.

Core i7-920 характерно большее количество множителей для памяти, частота которой формируется путем их умножения на частоту тактового генератора (опорной частоты шины QPI или QPI bclk), равную в номинале 133 МГц.
Ваша память отлично работает на тактовой частоте процессора, впрочем, Интел никогда не поощрял оверклокинг (эта МВ - исключение).
Хорошая статейка на http://www.ferra.ru/online/system/82976/print/ , поверьте, вы, купили отличную память с заделом на будушее. 200МГц*20=4000   шот я с множителем напутал  ???:o (1600 ваших по памяти) Ну, это если повезет ;)

Edd.Dragon

#40
Цитата: dolbonutiy від 20 Квітень 2009, 16:20:39Якщо все одно інтел і7 працює мак з 1066?
По-дефолту. Но никто не мешает сделать по-своему.

Цитата: dolbonutiy від 21 Квітень 2009, 13:46:02як вказано до характеристики пам"яті ОСЗ, виставляю напругу 1,9 в, зберігаю все це і перезавантажую, комп при перезавантаженні пише, що з такими настройками не запуститься
А ты уверен что из-за частоты, а не из-за опасного напряжения?  :P
В твоем случае рабочее "по-своему" еще нужно поискать. Т.к. оно долно быть ниже чем характеристики на наклейке.

Цитата: dolbonutiy від 20 Квітень 2009, 21:39:57Значить і7 може працювати з 1600, і в них я так зрозумів нічого не скидалося на 1066.
Ну да, у них есть руки и мать не от Интел, которая и без рук может выставлять нештатные режимы (если они в памяти прописаны).
Заметь - 1600 у твоей памяти - это исключительно нештатный режим. Равно как и для DDR2 1066 MHz. Это уж тебе не раз говорили.

Неправильность совета только в том, что необходимое напряжение для 1600 на твоей памяти - это 1.9V, что слишком высоко i7. Но не в том, что 1600 вообще нельзя было советовать. Советовать можно. Просто нужны 1600 на более низком напряжении. И выставлять параметры пришлось бы в любом случае руками, раз у тебя референсная мать да и в памяти эти параметры не прописаны (т.к. разгонные профили EPP не стандартизированы и прописываются факультативно, если производитель захочет).

В общем, о том, что высокую частоту памяти надо настраивать самому, и что чипсет сам не станет такие частоты выставлять - говорилось не раз. Потому если ты не собирался ничего разгонять и лазить в биос - то не понятно зачем тогда вообще брал 1600 (не важно какую).


Цитата: ostman від 21 Квітень 2009, 19:27:23просто не потрібно тупити, ставиш напругу на unCore - 1.35В на DRAM - 1.85
ТЫ дашь гарантию, что проц не сгорит?

ostman

Цитата: Edd.Dragon від 22 Квітень 2009, 11:54:54
ТЫ дашь гарантию, что проц не сгорит?
ЙА  :D? а навіщо тобі моя гарантія ?

Цитата: ostman від 10 Січень 2009, 19:49:12
на рахунок фобії:

це офіційна інфа інтела з Datasheet  Volume 1 for Intel® Core™ i7 , лінк на *.pdf
тут статистика загиблих і7 від перевищеня 1.65В на модулях, як можна побачити здохли тільки інженерні варіанти на раніх степінгах і один екстрім.

гарантія інтела набагато приємніша правда?

Ivanko1

#42
Цитата: ostman від 22 Квітень 2009, 12:06:36
ЙА  :D? а навіщо тобі моя гарантія ?

гарантія інтела набагато приємніша правда?
Ага, там статистика по превышению 1,65в - а ты ему целых 1,85в! порекомендовал!
И если, недай Бог!, у него таки слетит этот проц - кому он притензии поставит?

Немоє - не жалко? ???

П.с. Меня терзают смутные сомнения насчёт той статистики - не зря же интеловцы на своей МП поставили ограничение на превышение вольтажа. :-\

Edd.Dragon

Цитата: ostman від 22 Квітень 2009, 13:06:36гарантія інтела набагато приємніша правда?
Я что-то не вижу гарантии Интел на превышение 1.65V.

Все на свой страх и риск, как обычно. Страх и риск у человека, не имеющего опыта в мониторинге и тестировании разгона, а так же не желающем чёлибо разгонять - сильно повышены.

Тем более ты видишь его наивность к советам. Нафиг тогда советовать потенциально опасные вещи? Чтобы потом с ним пререкаться? Лучше стимулировать человека к "научиться переваривать советы".


rayven

Цитата: dolbonutiy від 21 Квітень 2009, 13:46:02Шановний Рейвен! Я від референсу нічого не хочу, мені потрібна була відповідь, чому не паше 1600. Розгон не планувався, все - по штату. Я то як раз у всьому розібрався. Люди на формуі самі визнали, що вони пропустили той факт, що така пам"ять з процом і7 працювати не буде, і я їх за це поважаю. Я чітко і ясно по декілька разів узгоджував комплектацію із сусідньої теми з шановними форумчанами, і пам"ять 1600 тоді ні у кого не викликала нарікань. Всі писали - бери, підійде. Виявляється, що помилилися ми всі. Тепер і я буду знати, що для того, щоб працювала пам"ять з і7 більше, ніж 1066, людині на її питання щодо коплектації треба буде ввічливо попередити, що це можливо лише при розгоні, а якщо розгон не передбачається, то заплануйте будь-ласка ДДР3 1066, ось і все.

Я задава питання - чи підйде пам"ять 1600 до і7. Мені відповіли - так. То що я задав неправильно?

1. dolbonutiy, ты хочешь всетаки от референса 1600, но ведь проц твой по характеристикам официально (гарантированно) работает только с ддр3 на частоте 1066мгц!  Про 1333, а тем более 1600 никто и не заикался.  (Контроллер памяти DDR3 800 / 1066MHz встроен в процессор и поддерживает 3 канала (2 модуля DIMM на канал) )
2. Так что работа памяти на частоте 1600, - уже является разгоном. То есть по штату это 1066мгц.
3. Меня не было на форуме, - точнее, я те нечего не советовал (вот тут извини, не уследил)
4. Пример с жизни: у  знакомого проц  і7 940, мать asus Rampage II Extreme и память  трехканальный комплект доминаторов 2гбх3шт (1600) работает память на 2000мгц. Причем без особых усилий со стороны пользователя.
Но, перед тем как собрать комп, - он проконсультировался. Сам поискал в интернете инфу, - почитал.
Хто хоче шукає можливості. Хто не хоче, шукає виправдання

dolbonutiy

Я вже загнав цю пам"ять іншим, поставив 1066 3х1 Кінгстон. Але називати розгон "звичаними настройками в БІОСІ" - це лукавство. У мене претензій немає ні до кого з приводу 1600, просто диву даєшся як люди в чужому оці соринку бачать, і далі по тексту. Ніхто не хоче замислитись, що він не сказав наступну фразу при порадах по конфігурації: пам"ять 1600 підходить, але зауваж, друже, що вона буде працювати в штатному режимі процесора тільки на 1066. Крім того, такий вольтаж (1,9) дуже не рекомендується для і7. Тому бери 1600 з вольтажем 1,5. Нічого цього сказано не було. Єдиний, хто це розуміє - ЕддДрегон. А ви почали змагання - у кого руки пряміші. Об"єктивна реальність - 1600 з 1,9 в для інтела не може бути рекомендована без поправки на розгон, та ще й на критичних напругах. ось основна ідея, а не виказати фе комусь з шановних форумчан.
Наивысшей мечтой человечества в общественном плане есть священная свобода человека жить без необходимости работать

Ivanko1

#46
2 dolbonutiy
Простите конечно, но сколько человек на форуме Вы видели кто имеет дома Core i7?
Это новая платформа и всех её нюансов ещё неизвестно. А в интернете в основном обзоры выкладывают в большинтве своём опытные в этом деле люди, которым подогнать параметры системы к значению "как оно должно быть" - несостовляет труда. Да и комплектующие они как правило выбирают не по цене и "потому шо Интел", по производительности и наличии необходимых ТТХ. :)

Вот если бы допутим у Rayven'a была бы система на Корке 7 - он бы точно выдал Вам всю подноготную новой платформы! :D

П.с. Насчёт напряжения 1,65в - корка конечно сможет работать с напряжением свыше, но неизвестно как долго! ;)

Добавлено: 22 Квітень 2009, 14:57:41

И ещё насчёт памяти.
1600ая память - это хороший задел для увелечения частоты самого процессора. Вы же не забыли что новые Коре 7 имеют функцию авторазгона?
Да и что плохого, если память работает с запасом, а не гоняет почти на пределе?

Я бы например неотказался от памяти 1066, хоть мой Атлон её и не поддерживает. Но при поднятии частоты - всё упирается в неё, родимую, и приходится сбрасывать её делитель - а это падение производительности.
Да и для будущего Феном2 она будет кстати. :)

ostman

#47
Цитата: Edd.Dragon від 22 Квітень 2009, 13:03:58
Я что-то не вижу гарантии Интел на превышение 1.65V.

так краще видно?
якщо все ж таки не видно, то проясню деякі моменти, напруги на unCore(Vtta і Vttd в специфікаціях інтел) і DRAM(Vddq) я порадив виставити вище ніж зазначені в таблиці ? що ні  :o ? дивно як це я не помилився ?  :D
ну і де тут "потенциально опасные вещи", "риск" ?

чи ми всі тепер дружно скажем "дефолтним налаштуваням біоса і інформації в SPD ТАК  :'(, ручному налаштуваню біоса і оверклокінгу НІ  :(" ?

Цитата: Edd.Dragon від 22 Квітень 2009, 13:03:58
Нафиг тогда советовать потенциально опасные вещи?
:o
де я таке робив? було запитання як змусити память функціонувати на своїй штатній частоті, я дав відповідь причому я не порушив рекомендації інтел.

Цитата: Ivanko1 від 22 Квітень 2009, 12:54:55
Ага, там статистика по превышению 1,65в - а ты ему целых 1,85в! порекомендовал!
сьогодні явно багато хто не добачає, а може просто не хоче побачити?
Цитата
1.90v vdimm / 1.20v vtt = dead after 1 day (Engineering Sample CPU rev B) - rev B?
1.90v vdimm / 1.20v vtt = dead after 10 days (Retail 965 rev C) - most likely freak accident/bios/board bug
2.25v vdimm / 1.45v vtt = dead after 1 day (Engineering Sample CPU rev C) - buggy board?
1.88v vdimm / 1.50v vtt= dead after 1 week (Retail 965 rev C) - most likely freak accident/bios/board bug

1.65v vdimm / 1.20v vtt = ok forever according to intel
1.80v vdimm / 1.30v vtt = ok for 7 weeks
1.95v vdimm / 1.40v vtt = ok for 5 weeks
2.05v vdimm / 1.45v vtt = ok for 5 weeks
2.05v vdimm / 1.36v vtt = ok for 6 weeks
2.00v vdimm / 1.50v vtt = ok for 8 weeks (cold)
2.00v vdimm / 1.60v vtt = ok for 2 weks
2.00v vdimm / 1.65v vtt = ok for 8 weks
2.25v vdimm / 1.70v vtt = ok for 4 weeks
2.30v vdimm / 1.35v vtt = ok for 2 week (cold)
1.75v vdimm / 1.75v vtt = ok for 1 day (cold)
ці значеня набагато менші за 1.85 В ?
дотого ж максимальною напругою на модулях памяті згідно специфікацій інтел на процесори Core i7 є 1.875 В, що і написано в Datasheet  Volume 1 for Intel® Core™ i7

причому дана напруга може підвищуватись без ризику для процесора, основні вимоги для її підвищення забезпечення різниці напруг unCore / DRAM не більше 0.5В і нормальне охолдження процесора при піднятті напруги на unCore.

Цитата: Ivanko1 від 22 Квітень 2009, 12:54:55
И если, недай Бог!, у него таки слетит этот проц - кому он притензии поставит?
магазину де він цей процесор купив

Цитата: Ivanko1 від 22 Квітень 2009, 12:54:55
Немоє - не жалко? ???
так, мені не жалко речей власником яких я не являюсь, виключення складають речі які представляють для мене культурну/духовну/наукову/пізнавальну ціність.

Вибачте, але ви не маєте права на перегляд спойлерів.

Edd.Dragon

Цитата: ostman від 22 Квітень 2009, 21:20:46так краще видно?
В упор не вижу гарантий. Вижу тех. характеристики, цитирую: "абсолютных минимумов и максимумов, которые можно установить". Т.е. грубо говоря - пределы неких "ползунков" для настройки :)


Цитата: ostman від 22 Квітень 2009, 21:20:46де я таке робив? було запитання як змусити память функціонувати на своїй штатній частоті, я дав відповідь
Ну... Тормознул

ostman

Цитата: Edd.Dragon від 22 Квітень 2009, 21:32:26
В упор не вижу гарантий. Вижу тех. характеристики, цитирую: "абсолютных минимумов и максимумов, которые можно установить". Т.е. грубо говоря - пределы неких "ползунков" для настройки :)
ок, якщо не видно продовжу свою думку.
гарантійне обслуговування розповсюджується на предмет тільки при дотримані умов його використання зазначених виробником цього предмету, так ?

в таблиці вказані максимально допустимі значення напруг на частини процесора, тобто перевищеня даних параметрів є відхиленям від умов використання і працездатність процесора в такому випадку не гарантується, так ?

отже, у випадку втрати працездатності при функціонувані на напругах які не перевищують максимально допустимі, процесор підлягає гарантійній заміні так як не здатний працювати при дотримані умов використання , так ?

таким чином функціонування процесора при напругах unCore - 1.35 В, DRAM - 1.85 В, є дотриманям умов використання встановлених виробником, тобто в такому випадку на нього розповсюджується така ж гарантія як і на інші процесори інтел.