Загальні питання по Nikon D5000.

Автор Yarik93, 20 Листопад 2010, 19:05:39

Попередня тема - Наступна тема

Yarik93

Дайте відповіді на питання, які виникли при виборі першої зеркалки, для мене, чайника :):
- з яким об"єктивом краще купляти фотоапарат: AF-S DX NIKKOR 18–55мм VR f/3,5–5,6 чи AF-S DX NIKKOR 18–105мм VR f/3,5–5,6G ED? чого і чи буде між ними суттєва різниця? "+" і "-" цих об"єктивів (хочеця, шоб фотік був із запасом на перед).
- який має бути виробник фотоапарата? який кращий? чи нормальним буде тайланд?
- яку краще флешку для фотіка купити? фотоапарат підтримує флешки SD/SDHC. Яка краща і яка різниця між ними? Яка буде оптимальна фірма/модель/маркіровка/об"єм?
- як перевірити чи сертифікований апарат, а не є підробкою? http://advisory.nikonrepair.eu/D5000_Check.aspx?Language=RU - цей сайт підійде? (при вводі з голови 7 цифер, пише, шо ваш фотоапарат сертифікований  :D)
Хто може дати якісь рекомендації - пишіть. Хто мав справу з Nikon D5000 - напишіть свої враження від роботи з ним і про якість фото.
Дякую на перед. ;)

vetos

Цитата: Yarik93 від 20 Листопад 2010, 20:05:39Дайте відповіді на питання, які виникли при виборі першої зеркалки, для мене, чайника
А зачем чайнику D5000?  ??? Начал бы с Sony Alpha DSLR-A290L:) Вполне достойный аппарат для знакомства с SLR камерами, только за меньшую цену.
Впрочем, смотри сам... Раз хочется взять тебе именно Nikon - я бы добавил немного денег (+ те что собирался потратить на D5000) и взял бы модель  D3100 (с китовым VR объективом 18-55mm). Хоть добрую половину функций ты начнешь использовать и не сразу... но есть пожалуй одна, которая сразу же тебе пригодиться - D3100 умеет снимать видео 1920 × 1080 (то есть full HD). В то время как D5000 снимает с разрешением 1280 x 720. Хотя, признаться, мне вообще не понять зачем современные зеркалки научили снимать видеоролики? Маркетинговый ход?
Цитата: Yarik93 від 20 Листопад 2010, 20:05:39з яким об"єктивом краще купляти фотоапарат: AF-S DX NIKKOR 18–55мм VR f/3,5–5,6 чи AF-S DX NIKKOR 18–105мм VR f/3,5–5,6G ED? чого і чи буде між ними суттєва різниця? "+" і "-" цих об"єктивів (хочеця, шоб фотік був із запасом на перед).
С каким запасом на перед? Что именно ты планируешь снимать? Портретная съемка? Репортажная съемка (свадьбы там, юбилеи и т.д.)? Фото на документы? - тогда тебе вполне достаточно будет 18-55mm f/3.5-5.6G AF-S VR DX. Если планируешь снимать больше природу,ландшафтные пейзажи, часто использовать макросъемку - то тут можно выбрать и второй вариант универсальней, так сказать AF-S DX Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR.
Но имей в виду что последний объектив весит где - то полкило... Справишься как новичок? :)
Цитата: Yarik93 від 20 Листопад 2010, 20:05:39- який має бути виробник фотоапарата? який кращий? чи нормальним буде тайланд?
Фиг его знает... На моем D80 написано Made in Japan...
Цитата: Yarik93 від 20 Листопад 2010, 20:05:39- яку краще флешку для фотіка купити? фотоапарат підтримує флешки SD/SDHC. Яка краща і яка різниця між ними? Яка буде оптимальна фірма/модель/маркіровка/об"єм?
Разница в скорости записи. Как правило на картах с повышенной скоростью записи присутствует индекс "HC", то есть - SDHC будут предпочтительней  ;). Можно использовать флешки фирмы SanDisk, однако нужно посмотреть в инструкции к фотику какой максимальный объем поддерживает фотик. Или глянуть в таблицу.
Цитата: Yarik93 від 20 Листопад 2010, 20:05:39- як перевірити чи сертифікований апарат, а не є підробкою? http://advisory.nikonrepair.eu/D5000_Check.aspx?Language=RU - цей сайт підійде? (при вводі з голови 7 цифер, пише, шо ваш фотоапарат сертифікований
Не заморачивался... Поэтому ничего конкретного сказать не могу... Однако, мне кажется что можно на офсайте Nikon нарыть инфу.

Yarik93

#2
Цитата: vetos від 21 Листопад 2010, 19:03:23
А зачем чайнику D5000?  ??? Начал бы с Sony Alpha DSLR-A290L:) Вполне достойный аппарат для знакомства с SLR камерами, только за меньшую цену.
Впрочем, смотри сам... Раз хочется взять тебе именно Nikon - я бы добавил немного денег (+ те что собирался потратить на D5000) и взял бы модель  D3100 (с китовым VR объективом 18-55mm). Хоть добрую половину функций ты начнешь использовать и не сразу... но есть пожалуй одна, которая сразу же тебе пригодиться - D3100 умеет снимать видео 1920 × 1080 (то есть full HD). В то время как D5000 снимает с разрешением 1280 x 720. Хотя, признаться, мне вообще не понять зачем современные зеркалки научили снимать видеоролики? Маркетинговый ход?
я довго виберав модель, шукав в неті, переглядав різні варіанти і зупинився саме на цьому, так як він займає проміжне місце між d3000 i d90 (Д90 - дороговатий, тай думаю мені не потрібен зараз, а д3000 має мінуси: матриця стара і шумна), тай фірма нікон подобаєця :)
На Д3100 дивився, але різниця в 2Мп не дуже суттєва (вроді :%)) тай відео особо не потрібне (я б не розстроївся, якби й в д5000 не було б відео, фотік має бути для фото, моя думка ;))
Цитата: vetos від 21 Листопад 2010, 19:03:23
С каким запасом на перед? Что именно ты планируешь снимать? Портретная съемка? Репортажная съемка (свадьбы там, юбилеи и т.д.)? Фото на документы?
я в плані якості запитую, цих два об"єктива можна сказати універсальні:-[
мене більше цікавити якість фото з цими об"єктивами, в 18-105 читав, шо більша світлочутливість - це сильно впливає?
чи варто купляти 18-105 чи якість фоток не буде відрізнятись від знятих на кіті? :-[
Цитата: vetos від 21 Листопад 2010, 19:03:23
Как правило на картах с повышенной скоростью записи присутствует индекс "HC", то есть - SDHC будут предпочтительней  ;). Можно использовать флешки фирмы SanDisk, однако нужно посмотреть в инструкции к фотику какой максимальный объем поддерживает фотик.

Візьму до уваги ;)
vetos, +1, перший відізвався :)

vetos

#3
Цитата: Yarik93 від 22 Листопад 2010, 00:08:33а д3000 має мінуси: матриця стара і шумна
-А вот это еще вопрос что шумнее ПЗС или КМОП. :) В разных условиях съемки разные результаты.  Лично меня полностью устраивает (пока) ПЗС матрица.
Цитата: Yarik93 від 22 Листопад 2010, 00:08:33На Д3100 дивився, але різниця в 2Мп не дуже суттєва
Физически матрицы практически одинаковые, даже у D5000 больше на несколько десятых мм... и тип один. Я думаю эта разница обусловлена ПО фотика... либо маркетинговый ход  :D.
Цитата: Yarik93 від 22 Листопад 2010, 00:08:33мене більше цікавити якість фото з цими об"єктивами, в 18-105 читав, шо більша світлочутливість - це сильно впливає?
Ты имел в виду наверное объектив 18-55 мм? Конечно у него больше коэффициент пропускания света... он же короткий  :).
Если бы я был на твоем месте (и было бы ЛаВэ) - я неприменно выбрал бы мощный зум-объектив с 5,8-кратным увеличением и диапазоном фокусных расстояний от 18 до 105 мм (эквивалент формата 35 мм и формата FX Nikon: 27 - 157,5 мм).
Если бы было у тебя два этих объектива - думаю разницу в снимках ты бы не заметил вообще. В недостаточно освещенных местах можно либо поиграться с ISO либо применить фотовспышку... Потом, когда немного наловчишся управляться с фотиком накопишь деньжат и купишь внешнюю вспыху.  :) Очень хорошая вещь... потому как от встроенной толку не очень много.

UPD:
Да, чуть было не забыл... Таки обнаружил на своем D80 надпись Made in Thailand... прямо на объективе  AF-S DX 18-135G :D

Yarik93

Цитата: vetos від 22 Листопад 2010, 18:15:23
Если бы было у тебя два этих объектива - думаю разницу в снимках ты бы не заметил вообще.
Тобто різниці я не побачу між фотками в однакових (простих) ситуаціях зробленими на ці дві лінзи? ???
В різних магазинах мені сказали, шо різниця в них в тому, шо в 18-105 будуть фотки чіткіші, будуть більш глибокі і насичені кольори і більший зум :-[ але слухати консультантів - це одне, а хочеця почути шось від того хто має справу з фото. ;)
був різних магазинах, найнижча ціна в FoxMart"і - 5599грн, якось мало, тай ше для цього магазину, ціна заманчива, але насторожує :-[ бо в інших 5800 - 6200 грн (на фотік з кітом 18-55).

vetos

Цитата: Yarik93 від 22 Листопад 2010, 19:14:35В різних магазинах мені сказали, шо різниця в них в тому, шо в 18-105 будуть фотки чіткіші, будуть більш глибокі і насичені кольори і більший зум
Конечно... многое зависит от объектива... но не до такой же степени  :D.
Пожалуй, соглашусь только с последним. Действительно зум больше у 18-105... и поможет больше сократить фокусное расстояние при съемке более удаленных объектов.
Вот это особенно улыбнуло:
Цитата: Yarik93 від 22 Листопад 2010, 19:14:35будуть більш глибокі і насичені кольори
:D.

Yarik93

то як цей об"єктив великої різниці не дасть, то купляти з кітом 18-55, вчитись, а потім докупити шось краще і за цей і той? :)

vetos

Цитата: Yarik93 від 22 Листопад 2010, 21:05:46то купляти з кітом 18-55, вчитись, а потім докупити шось краще і за цей і той?
Все объективы классные, поверь. Только область их применения напрямую зависит от условий съемки.
Тебе настоятельно рекомендую сразу взять 18-105... Будет больше возможности для маневра, так сказать. Тебе этого объектива на долго хватит. Разница в цене всего около 1200 грн. Лучше потом купишь вспышку внешнюю например Speedlight SB-600. Она тебе больше пригодится потом нежели еще один объектив. ;)

Yarik93

дякую за поради, ше буду думати.  :)
Цитата: vetos від 23 Листопад 2010, 15:45:56
Лучше потом купишь вспышку внешнюю например Speedlight SB-600.
веЩь :%)

Static-X

Цитата: vetos від 23 Листопад 2010, 15:45:56Тебе настоятельно рекомендую сразу взять 18-105
Согласен, но я бы еще предложил взять боди, а обьектив прикупить отдельно(если бюджет позволит).
Intel Core i5 2500K---ASUS SABERTOOTH P67 (REV 3.0)---Corsair H60 watercool---Corsair Vengeance 2x4Gb 1600MHz 1.5v---4xHDD total >2Tb---1xSDD Samsung Evo 120Gb---Gigabyte GeForce GT 1030 2GB  ---Thermaltake Smart SE 630W