Допоможіть розібратись з налаштуваннями материнки Gigabyte P31 ES3G

Автор cooluser_cv, 20 Грудень 2009, 16:47:40

Попередня тема - Наступна тема

cooluser_cv

У мене материнська плата Gigabyte P31 ES3G з практично останньою версією біоса.
У біосі можна зафіксувати лише частоту PCI-E.
Питання: для розгону потрібно зафіксувати частоту PCI-E на позначці 100, а також частоту портів PCI на 33 Мгц.
1. Частоту PCI-E я зафіксувати можу, а як зафіксувати PCI?
2. Частота SATA та IDE також змінюється і її треба фіксувати чи ні?
3. Як подивитись частоти PCI/PCI-E з Windows (які програми)?

п.с. скрін з інету

[вложение удалено администратором]

Edd.Dragon

Цитата: cooluser_cv від 20 Грудень 2009, 16:47:401. Частоту PCI-E я зафіксувати можу, а як зафіксувати PCI?
Она у тебя разгоняется?
Более того, при разгоне и PCI-Ex скорее всего автоматом фиксируется.

cooluser_cv


Edd.Dragon


cooluser_cv


Edd.Dragon

Цитата: cooluser_cv від 20 Грудень 2009, 17:21:10Так я ось і не знаю.
Так фиксируется, не переживай.

В ClockGen кажись кажись показывает. В фирменной диагностической утилите тоже может быть

cooluser_cv

Зараз пошукаю в інеті. А що там на рахунок сата і іде?

Edd.Dragon

Цитата: cooluser_cv від 20 Грудень 2009, 17:31:14
Зараз пошукаю в інеті. А що там на рахунок сата і іде?
Нету шины SATA и шины IDE.
IDE использует PCI, SATA - PCI-Ex

cooluser_cv

Ааа, ясно, тепер буду знати. Дякую за інфу. Встановив Easy Tune 6. Частоту псі показує 33, на зміну фсб не реагує. Це добре)
Ще одне запитання: в мене процессор Intel Dual-Core E5300 2.6 800 FSB множник 13. В біосі можу зменшувати множник від 13 до 6. Я тут підрахував, що можна зменшити множник до 8 і підняти частоту фсб до 333 (1333) (материнка таку підтримує (800/1066/1333))
Буде в цьому смисл? Як би просто підвищити частоту материки, не розганяючи процессор.

Edd.Dragon

Цитата: cooluser_cv від 20 Грудень 2009, 17:52:07Буде в цьому смисл?
Проц общается с памятью по шине. Так что, увеличить трубу конечно выгодно.

Главное, чтобы у твоего проца не было к такой частоте общения с шиной "неприязни". Т.е. он просто может не захотеть на такой частоте шины общаться с чипсетом. Хотя самого его (его внутреннюю частоту) при этом, допустим, можно гнать и гнать ))

В общем, пробуй. Должно по идее все ок быть.

cooluser_cv

Зараз протестую комп до підвищення фсб і після зд марком 06. Які налаштування 3Д марка? дефолтні?

Edd.Dragon


cooluser_cv

Протестив: до було 9644, після 9798. Незначно, але всетаки. Просто 3Д марк більше орієнтується ні ігри і фпс.
Результати Еверест: до пропускна здатність материнки була 6400Мб/с, після стала 10664Мб/сек, що при пропускній здатності шини пам'яті в 12800Мб/с  (яка не змінилась)  є добре

cooluser_cv