Допоможіть знайти причину перезагрузок ноутбука.

Автор YuGa-92, 13 Січень 2013, 16:02:20

Попередня тема - Наступна тема

YuGa-92

Всім привіт.
Що є:
-піддослідний Acer Aspire 5750G (intel core i3 2350M, GeForce 610M, 6GB RAM Hynix (2GB було, планка на 4 докуплена через місяць. Планка така сама по таймінгах як і стокова), HDD 320GB Toshiba.
-Біос оновлювався 2 рази на новішу версію.
Які симптоми :) :
Ноутбук перезавантажується довільно. І рідко але деколи це може викликати незручності в роботі, та й не повинно так бути. Не має значення що на ньому запущено, він може перезавантажитись коли я дивлюсь фільм чи коли просто стоїть в режимі очікування(чи навіть раз з чергового режиму перезавантажився) або коли роблю якусь ресурсоємку роботу.
Що я перевірив :D:
-ОС. Таке бувало і на Windows і Linux. Хоча на лінуксі спостерігав лише 1 раз. Також ОС були переустановлені. Тоді й драйвера напевно потрібно відкинути.
-Від оновлення біоса? Ні, таке було коли він стояв на стоковій версії біоса. Я тоді не звертав уваги на це, думав що раз чи два то не страшно.
-Грішив на блок живлення чи батарею. Але це стається і коли ноутбук працює від мережі і коли від батареї.
Піддослідному немає навіть пів року. Температурні показники системи теж нормальні.
Хтось має ідею приблизно від чого таке може бути? Бо в сервіс не дуже хочеться нести. Від нього зараз моя робота залежить.

Якщо в голову прийшла ідея - головне щоб вона знайшла дорогу до мозку між цими банками та склянками...

Daimos

а когда это началось? может проблема в новой памяти?

LoRDEP

Перевір ОП за допомогою http://www.memtest.org/
Завантаж налаштування БІОС "за замовчуванням" якщо змінював.
Перевстанови ОС та встанови драйвери до всіх пристроїв з сайту виробника ноутбука. 

YuGa-92

#3
Цитата: Daimos від 13 Січень 2013, 16:08:57а когда это началось? может проблема в новой памяти?
Точно сказати тяжко, не пам'ятаю. І не можу згадати чи таке було до установки пам'яті. Але згадується, що коли установив планку, то в цей же вечір він перезавантажився. Я ще думав що "капець оперативці" але потім включився і працював без перезавантаженнь досить довго.
Хмм, треба витягнути планку і подивитись чи таке буде. Але прийдеться довго чекати. Бо він може перезавантажитись раз в тиждень, раз в два тижні. А може і два рази на день.
Цитата: LoRDEP від 13 Січень 2013, 16:14:34
Перевір ОП за допомогою http://www.memtest.org/
О, а це кращий варіант перевірки ОЗУ :) Буде зроблено.
Цитата: LoRDEP від 13 Січень 2013, 16:14:34Завантаж налаштування БІОС "за замовчуванням" якщо змінював.
Налаштування стоять "за замовчуванням"
Цитата: LoRDEP від 13 Січень 2013, 16:14:34Перевстанови ОС та встанови драйвери до всіх пристроїв з сайту виробника ноутбука.
Як я говорив - система перевстановлювалась(і не раз). Драйвера всі завантажував з офіційного сайту. Також раз пробував драйвера на відео поставити з офф сайту інтела і Нвідіа. Нічого не змінило.

Якщо в голову прийшла ідея - головне щоб вона знайшла дорогу до мозку між цими банками та склянками...

kolobdur

Цитата: YuGa-92 від 13 Січень 2013, 16:16:22І не можу згадати чи таке було до установки пам'яті. Але згадується, що коли установив планку, то в цей же вечір він перезавантажився.
Я так понимаю, что у вас два слота под оперативную память? Вполне возможно, что один из слотов под оперативную память не исправен...Попробуйте поработать сначала на одном слоте, а потом на другом...
QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 965, 3400 MHz/Scythe Katana 3/Asus M5A97/Crucial Ballistix Sport 2X8GB DDR3-1600/ASUS GeForce GTX 1060 3GB DUAL OC/Samsung SSD 850 EVO 250GB/TOSHIBA HDWD110 1000Gb/Hitachi HDS721050CLA362 512Gb/Hitachi HDS721680PLA380 80Gb/Be Quiet SYSTEM POWER 8 600W/Samsung SyncMaster S22D390 22"/Logitech G103/Razer Abyssus V2/Cooler Master Elite 333/Defender Warhead G-110/Dyno Jet SS2140R/Sven MS-230/Windows 10 PRO цифровая лицензия

YuGa-92

Цитата: kolobdur від 13 Січень 2013, 17:29:43
Я так понимаю, что у вас два слота под оперативную память? Вполне возможно, что один из слотов под оперативную память не исправен...Попробуйте поработать сначала на одном слоте, а потом на другом...
Так, два слота. Тоді потрібно перевірити і слоти і дві планки. Але це займе багато часу.
Цитата: LoRDEP від 13 Січень 2013, 16:14:34Перевір ОП за допомогою http://www.memtest.org/
Зараз перевіряється. 90% виконано і вже є повідомлення «pass complete, no errors». Дочекаюсь до ста і буде видно.
Я з мемтестом не стикався ніколи, там хватає стандартної перевірки, яка запускається при запуску, чи потрібно вибирати якісь інші налаштування?
Якщо в голову прийшла ідея - головне щоб вона знайшла дорогу до мозку між цими банками та склянками...

LoRDEP

Цитата: YuGa-92 від 13 Січень 2013, 17:49:21Я з мемтестом не стикався ніколи, там хватає стандартної перевірки, яка запускається при запуску, чи потрібно вибирати якісь інші налаштування?
Так, вистачає стандартної.

YuGa-92

Тоді memtest ніяких помилок в оперативній пам'яті не знайшов.
Якщо в голову прийшла ідея - головне щоб вона знайшла дорогу до мозку між цими банками та склянками...

YuGa-92

Поки що дякую всім за допомогу.  На разі  перезагрузок ще не було. І все ще в ноуті стоїть дві планки оперативки.
Коли перезавантеження повториться, то буду по черзі перевіряти планки ОП. Можливо знайду причину.
Якщо в голову прийшла ідея - головне щоб вона знайшла дорогу до мозку між цими банками та склянками...

YuGa-92

#9
Коротше проблема набуває трошки іншого характеру. Перезавантаженнь системи за той час не було. Але вже другий раз було зависання ноута намертво, при чому на екрані спостерігається весела картина:
Вибачте, але ви не маєте права на перегляд спойлерів.

При цьому працює інтегрована відеокарта. Як думаєте, проблема з драйверами? (я ставив драйвера і з оффсайту Acer і з сайту Intel`a різниці в збоях немає).
Якщо в голову прийшла ідея - головне щоб вона знайшла дорогу до мозку між цими банками та склянками...

Mantikor

Цитата: YuGa-92 від 01 Лютий 2013, 17:56:22на екрані спостерігається весела картина
Якщо з екрану почне вилазити дівчинка з чорним волоссям - ТІКАЙ! ;)
Цитата: YuGa-92 від 01 Лютий 2013, 17:56:22зависання ноута намертво
Температура нормальна?
Попробуй драйвера інші поставити, наприклад з DriverPack Solution.

YuGa-92

Цитата: Mantikor від 01 Лютий 2013, 18:37:39Якщо з екрану почне вилазити дівчинка з чорним волоссям - ТІКАЙ!
;D неодмінно.
Цитата: Mantikor від 01 Лютий 2013, 18:37:39Температура нормальна?
Попробуй драйвера інші поставити, наприклад з DriverPack Solution.
Раніше, коли були перезавантаження моніторив температуру - було все нормально. Зараз не дивився. Треба перевірити.
А з драйверами попробую.
Якщо в голову прийшла ідея - головне щоб вона знайшла дорогу до мозку між цими банками та склянками...

theoretic

не давно зустрів інформацію що інтел коре і3 має бракований контролер памяті :(
всі ваші симптоми підводять до цього.
також можете перевірити в журналах віндовса причини перезавантажень

YuGa-92

Цитата: theoretic від 01 Березень 2013, 18:30:26не давно зустрів інформацію що інтел коре і3 має бракований контролер памяті
всі ваші симптоми підводять до цього.
А посилання на інформацію можна?

Ще хтось із форумчан чув про таке? Пробував шукати інфу в інтернеті - толку нуль.

А на рахунок моєї проблеми- все дуже дивно. Вже довгий час система працює стабільно. І ніяких дій зі зміною драйверів чи іншого я не робив(автоматично вони теж не оновлювались). Думаю потрібно нести в сервіс все таки, поки не закінчилась гарантія. І тут в мене декілька питань появилось:
1) Як правильно подати проблему в сервісному центрі? Тобто якби поломка була помітна зразу - ніяких проблем, а в мому випадку проявляється рідко. Може бути таке що вони просто не помітять проблеми і побажають мені всього хорошого, віддавши ноутбук назад.
2) На форумі заборонено правилами.
Вибачте, але ви не маєте права на перегляд спойлерів.
Якщо в голову прийшла ідея - головне щоб вона знайшла дорогу до мозку між цими банками та склянками...

WEBLegolas

#14
Цитата: YuGa-92 від 01 Лютий 2013, 17:56:22
Коротше проблема набуває трошки іншого характеру. Перезавантаженнь системи за той час не було. Але вже другий раз було зависання ноута намертво, при чому на екрані спостерігається весела картина:
Вибачте, але ви не маєте права на перегляд спойлерів.

При цьому працює інтегрована відеокарта. Як думаєте, проблема з драйверами? (я ставив драйвера і з оффсайту Acer і з сайту Intel`a різниці в збоях немає).

В мене була така картина на стаціонарному ПК двічі. Тобто на двох різних ПК. В в двох випадках поломка була у відеокарті.
А от у подруги на ноутбуці, який пропрацював трішки більше року виявилось, що проблема у самій матриці та якомусь контакті до якого підключається матриця. Поміняла матрицю - стало все добре. Але це не означає, що в тебе проблема аналогічна.
Цитата: YuGa-92 від 02 Березень 2013, 00:55:291) Як правильно подати проблему в сервісному центрі? Тобто якби поломка була помітна зразу - ніяких проблем, а в мому випадку проявляється рідко. Може бути таке що вони просто не помітять проблеми і побажають мені всього хорошого, віддавши ноутбук назад.
Тобі приховувати нічого. Отже розповідай все від початку до кінця. От лише про те, що ти доставляв пам'ять не знаю чи варто говорити. Тут залежно від детальль гарантійного обслуговування.
А от, що до того, що проблема з'являється не завжди. Можуть і не помітити. В мене також колись у ПК була проблема з БЖ. Носив декілька раз - нічого не виявили. Поміняв БЖ - забув за цю проблему.
Але в будь якому разі варто віднести поки є ще гарантія на сервісний центр.
А ще можеш спробувати прогнати ноутбук Futuremark. Але це якщо ти впевнений у системі охолодження. В мене це відразу відеокарту і поставило на лопатку. Тому сам думай, чи варто це робити.
Стосовно пункту №2. На жаль не  знаю.

theoretic

ЦитатаВлезу, может и невпопад, но ситуация очень схожая. Правда у меня TravelMate 5760G - Core i3, 4GB DDR3.
Поначалу вообще в цикле резетился и квадрат Малевича показывал. Гарантийный. Поменял мать. Появился нормальный старт, начинается загрузка ОС, но как только дело доходит перехода в графрежим - ребут. Память тут же была снята и сутки крутилась на другом ноуте - никаких проблем. Другие две планки с заведомо рабочего в проблемном работали как и родные - ребут. Поскольку контроллер памяти - в проце, то его и поменял. И все нормализовалось.
цитата

YuGa-92

Цитата: WEBLegolas від 02 Березень 2013, 01:41:58Тобі приховувати нічого. Отже розповідай все від початку до кінця.
Я не зовсім про це. Як описати проблему я знаю. А от чи вони замітять саму причину перезавантажень, якщо потрібен час щоб їй побачити. А на довго віддавати ноут в сервіс в мене немає змоги. Від нього залежить моє навчання і робота. Хоча думаю що це вже їх клопоти як продіагностувати і відтворити проблему.
Цитата: WEBLegolas від 02 Березень 2013, 01:41:58А ще можеш спробувати прогнати ноутбук Futuremark.
Якою саме версією? Осінню проганяв 3D mark`06 нічого поганого не було.
Цитата: theoretic від 02 Березень 2013, 07:20:22цитата
Інтересно. Правда там трохи інші симптоми. В мене ноутбук в загальному працює добре, але деколи йому щось "заходить" і ребут.
Стосовно журналу віндовс - перед перезавантаженням появляється критична  помилка в DriverFramework-UserMode, потім йде Kernel-Power за невідомої причини.
Якщо в голову прийшла ідея - головне щоб вона знайшла дорогу до мозку між цими банками та склянками...

YuGa-92

Коротше кажучи проблему я знайшов. Десь за 2 дні після останнього мого посту приносили мені ноутбук для настройки. Я вирішив перевірити оперативну пам'ять і вінчестер від свого ноутбука на ньому.
Вставив планки пам'яті. Після встановлення Windows комп'ютер почало кидати в BSoD декілька разів. Витягнув перше планку на 4GB - спочатку все було нормально. Потім під вечір знову система зависла(без синього екрану). З єдиною планкою на 4 GB все працювало добре. Звідси зробив висновок що щось не те з оперативною пам'яттю на 2GB, яка йшла в комплекті з ноутбуком.
Сидів до недавна з 4ГБ пам'яті і ніяких проблем не було. Недавно в знайомого взяв Goodram 2GB 1333 mhz з таймінгами CL9, поки що працює.
Якщо в голову прийшла ідея - головне щоб вона знайшла дорогу до мозку між цими банками та склянками...