Не можу встановити Windows, проблема з диском

Автор chorik, 22 Грудень 2009, 17:31:12

Попередня тема - Наступна тема

chorik

На ноуті Asus F3Sg вінт WD 1600BEWT(SATA) до минулої неділі працював нормально.Стояла Віста. В один "чудовий день" перестав загружатися. В біосі диск визначається, як потрібно. Ну злетіла Віста, так і злетіла, подумав поставлю ХР. Але не тут то було. При установці ХР визначило диск, але ОС не встановило. Попробував форматувати,форматування проходить, але видає помилку, що форматування не вдається завершити. PartitionMagic теж видає помилку доступа до диску.Фірмова утиліта WD Data Lifeguard Diagnostic теж нічим не допомогла. Пробував вінта поставити на свій комп. Він теж прекрасно визначається, але відформатувати диск так і не зміг. Також пробував утилітою R-Studio, думав відновити  MBR, але вона не запускається, вішається комп і все. Щось приходить в голову одна нехороша думка: майбуть вінту кришка  :-\.Може щось підкажете? 

Александр

Удалить разделы и создать их заново. Естественно информацией на винте прийдеться пожертвовать.

chorik


Marex

Попробуй перевірити хард на беди за допомогою MHDD або HD Tune. Перша прога точно має ще функцію низькорівневого форматування. За другу не впевнений, особливо в ній не розбирався. Але з того, що я читав, функція всього лиш повністю заганяє нулями всю область диска, так що, якщо диск попросту не читається, то і вона не допоможе.
Один час в мене була тема перепрошивки контролера, але перегугливши стоси сайтів і форумів нормальної відповіді чи інструкції я так і не знайшов. Перша відповідь - "навіщо тобі це?". Потім зразу шлють на сайт розробника. З перечитаного я зрозумів, що операція досить ризикова і дуже часто призводить до повної загибелі носія. Але якщо втрачати нічого, то можеш щось пошукати по цій темі.
Тут досить багато інфи по проблемах з хардами. Покопай, може знайдеш щось підходяще.
...моржі ревуть, птахи кричать, море шумить...

vetos

Цитата: chorik від 22 Грудень 2009, 17:31:12При установці ХР визначило диск, але ОС не встановило
Возможно потому, что по умолчанию стоял режим ACHI. Нужно было для винта поставить IDE в БИОСе, коль собрался ставить XP.

Цитата: chorik від 22 Грудень 2009, 17:31:12Пробував вінта поставити на свій комп. Він теж прекрасно визначається, але відформатувати диск так і не зміг.
А что пишет та?

chorik

ЦитатаВозможно потому, что по умолчанию стоял режим ACHI. Нужно было для винта поставить IDE в БИОСе, коль собрался ставить XP.
Така функція в Біосі відсутня. Дистрибутив ХР з встроєними драйверами SATA
ЦитатаА что пишет та?
Windows не вдається завершити форматування

Miron_Y

Цитата: chorik від 22 Грудень 2009, 17:31:12PartitionMagic теж видає помилку доступа до диску.
Цитата: chorik від 22 Грудень 2009, 17:31:12Пробував вінта поставити на свій комп. Він теж прекрасно визначається, але відформатувати диск так і не зміг.
Вот отсюда по-подробнее, винт ноута определяется на компе и PartMagic его не может отформатировать? :-X
Acronisom пробовал?

chorik

ЦитатаПопробуй перевірити хард на беди за допомогою MHDD
Поганяв я цією прогою, виконав команду erase (забиває весь диск нулями) і тепер як загрузжається, визначає диск і пише статус диска Bad, і пускає тільки в біос. Ось майбуть і крапка.

ololo

Цитата: vetos від 23 Грудень 2009, 11:14:58
Возможно потому, что по умолчанию стоял режим ACHI. Нужно было для винта поставить IDE в БИОСе, коль собрался ставить XP.
А что пишет та?
У меня режим ACHI включен с самого начала (G45) и система ХР. Зачем его отключать?

У человека винт полетел. Что тут обсуждать целую страницу? 

ТС наверное уже и новый купил. Например такой .....


vetos

Цитата: ololo від 26 Грудень 2009, 08:37:47У меня режим ACHI включен с самого начала (G45) и система ХР. Зачем его отключать?
Затем, что для ХР нужен специальный драйвер (устанавливается в процессе установки ХР), который необходим для работы режима ACHI. Если режим ACHI не активирован (в BIOS) - то и драйвера никакого не нужно перед инсталляцией ХР. Безусловно, есть несколько способов для включения ACHI уже после инсталяции ХР на комп (по видимому для тех, кто хотел но забыл его включить перед установкой ОС). Лично мне не доводилось пользоваться такими способами, к тому же я считаю что это в некотором роде "танцы с бубном".