Ще трохи про гравіювання

Автор dmitriy_coopa, 24 Жовтень 2009, 11:17:04

Попередня тема - Наступна тема

dmitriy_coopa

Нарешті купив дремель. Тепер можу робити і гравіювання. На картинках що внизу приведені перші  роботи (в порядку їх створення). Все з допомогою алмазної насадки діаметром 3 мм, що йшла в комплекті з інструментом.   

1. 2. 3.
1. 800*600, 108 КБ, 2. 800*776, 132 КБ, 3. 800*780, 165 КБ

Гравіювання під №3 вирішив зробити випадково, згадав про цікавий інструмент графічного редактора GIMP 2, а саме "Меню Цвет=>Порог". Він перетворює зобразення на двокольорове, потім потрібно переміщати два повзунки для бажаного ефекту. Попереньо можна використати "Меню Цвет=>Инвертировать", а вже потім "Порог", для кожного малюнка потрібен свій підхід.

При підготовці шаблонів білу зону намагався звести до мінімуму, вона ж має бути піддана обробці. В ході експериментів із насадками ця необхідність відпала, в комплекті є насадка з гумовою болванкою на яку вдягають наждачний папір (згорнутий трубочкою), для корпуса ПК вона просто ідеально піходить, можна  швидко "заливати" велики площі, також для невеликих деталей можна використати замість алмазної, швидкість обробки більша. В комплекті насадки робочим діаметром 16 мм (продаються і менші: 10-8 мм).   


Так перетворити на шаблон для гравіювання можна, майже, будь-яке зображення.


 
 

2kin

Мой тебе Респект! У самого руки никак не доходят попробовать.

Если можно, то расскажи подробнее как переносиш рисунок на поверхность под гравировку. Со стеклом,вроде ак, все понятно - положить рисунок под низ, а вот как быть с металом?

dmitriy_coopa

#2
Дякую.

Я переношу малюнок на поверхню для гравіювання так:

Скло - роздруковане  на принтері зображення підкладаю під низ.
Корпус ПК - кульковою ручкою(списаною) через копіювальний папір, для чорного корпусу папір жовтого кольору.
Метал - можна використовувати коп. папір або  папір-самоклейку(підходить для всіх поверхонь).

Цікаві статті:

"Технология гравировки" - пізнавально про метал, оргскло.
"Анимационная гравировка" - просто дивовижні речі.
"Технология изготовления зеркального мода" - гравіювання на зворотньому боці дзеркала.
"Гравировка по металлу" - дуже точне перенесення малюнка на стінку ПК.
"Гравировка" - різні типи гравіювання на оргсклі.
"Основы гравировки" - простий приклад на боковій стінці.
"Технология гравировки" - про оргскло.
"Гравировка как одно из направлений моддинга" - демонстрація на прозорій кришці коробки для дисків.
"Пособие по ручной гравировке дремелем" - контурний малюнок на оргсклі.

Інструмент.
Використовую Einhell BSG135. Купував через інтернет, 260 грн. разом із доставкою в м. Бориспіль. На базарі є багато аналогів, але хотів саме цю модель.

Насадки:
    Алмазні
    • Оригінальні Dremel(7103, 7105, 7134) - вартість однієї в середньому 75 грн.
    • На базарі, набір їз 30 штук коштує 80-85грн.
    • Насадка, що комплекті з Einhell BSG135, себе добре показала. Для зручності вкоротив її на 8 мм.

    Різноманітні насадки для гравіювання м'яких матеріалів знайшов на базарі, їх продають в наборі з великою кількістю інших витратних матеріалів, у дерев'яній коробці 25*17 см. Вартість 80 грн.

Haker

Вау! Особенно третий рисунок.

Klaxonn

Хм...прикольно, даже очень. За сколько дременль с насадками взял?

dmitriy_coopa

#5
Дремель Einhell BSG135 - 260 грн.

2kin

а на каких оборотах работаеш?

dmitriy_coopa

При гравіюванні, в основному, працюю між "3" та "4,5" позначками регулятора обертів.
Щоб інструмент не зупинявся під навантаженням і не давав зайву кількість обертів.
Режим 15 хв. роботи, 15 хв. перерви.
Досить часто після перерви швидкість може відрізнятися, при незмінному положенні регулятора.

Haker

#8
У меня вопрос: На металле остаются углубления после гравировки?

Добавлено: 13 Листопад 2009, 22:52:28

И, еще где можно такие картинки найти?? В имадж-гугл искал, но нашел один мусор(

Klaxonn

#9
Цитата: Haker від 13 Листопад 2009, 22:45:44У меня вопрос: На металле остаются углубления после гравировки?
Смотря как гравировать, я догадываюсь, что небольшие остаються.
Цитата: Haker від 13 Листопад 2009, 22:45:44И, еще где можно такие картинки найти?? В имадж-гугл искал, но нашел один мусор(
Ищи арты известных художников, арты из игр, обои и т.д.

Добавлено: 13 Листопад 2009, 23:17:52

Кстати, если кто-то не хочет качать ГИМП, может заюзать фотошоп или любой другой редактор.
Достаточно обесцветить изображение и увеличив контрастность до максимума, регулировать соотношение черноебелое с помощью яркости.

Добавлено: 13 Листопад 2009, 23:40:57

А самым идеальным вариантом были бы векторные рисунки

Static-X

Как писалось выше, красить корпус можна в любой вам нравящийся цвет, а потом гравировать поверху краски, а затем просто вскрыть лаком, тогда и избавимся от:
Цитата: Haker від 13 Листопад 2009, 22:45:44У меня вопрос: На металле остаются углубления после гравировки?
кто умеет рисовать - думаю может отличные результаты показывать  :%)
Intel Core i5 2500K---ASUS SABERTOOTH P67 (REV 3.0)---Corsair H60 watercool---Corsair Vengeance 2x4Gb 1600MHz 1.5v---4xHDD total >2Tb---1xSDD Samsung Evo 120Gb---Gigabyte GeForce GT 1030 2GB  ---Thermaltake Smart SE 630W

Klaxonn

Я вот, кстати другу приметил гибкий вал для дремеля за 80грн. и насадочки. Он долго искал, так что скоро он купит и я смогу поюзать :%)

Serafima

Цитата: Haker від 13 Листопад 2009, 22:45:44И, еще где можно такие картинки найти?? В имадж-гугл искал, но нашел один мусор(
Мне кажется, что для этих целей могут подойти эскизы татуировок, например.
60е - sex, drugs & rock'n'roll. 90e - suxx, bugs & plug'n'play...

Yarik93

Цитата: Serafima від 14 Листопад 2009, 01:44:55
Мне кажется, что для этих целей могут подойти эскизы татуировок, например.
"Serafima", дякую за силку! +1! мені вона якраз доречі! я такими "татушками" корпус розмалював ( трохи детальнішу тут ----> http://www.dpk.com.ua/forums/index.php?topic=263.160 )
П.С. "dmitriy_coopa" також поставлю +1! теж пробував гравіювати на металі, але виходило не дуже :P =) (пробував гравіювати старою машинкою для гравіровки) Краще виходить маркером (фотка знизу), мало мати дремель, треба ще вміти ним як слід користуватись, мати талант, фантазію, витримку!

[вложение удалено администратором]

Haker

#14
ага, спасибо.

dmitriy_coopa

#15
Заглиблення
Зняли фарбу на корпусі до металевої основи от Вам і впадина.
На чистому металі подібно до обробки наждачкою.
Покриття лаком
Гравіювання має гарний металевий відблиск, ніби переливається. Без лаку воно більш "живе".

Є сумніви, спробуйте спочатку на зворотному боці бокової стінки.

Виділення деталей
Ось шаблон
:o Велика площа заливки!
8) "... є насадка з гумовою болванкою на яку вдягають наждачний папір (згорнутий трубочкою)..."
Спочатку гравіюємо всі деталі в одному напрямку, відкриваємо металеву основу.
:) Гарно вийшло!
:-\ Дивимося на зображення з якого було зроблено шаблон,
;) Зараз мінімізуємо різницю...
Знадобиться наждачна насадка для дремеля, алмазна і звичайна наждачка.
Повторно обробляємо певні деталі, тепер вже в напрямку протилежному до першого проходу.
Очі "оживляємо" алмазною, дуговими рухами (горизонтально або вертикально).
Ніс можна виділити наждачкою.
Важко це все описати, треба цей процес побачити або самому робити. Головне уявляти яким має бути кінцевий результат.
Я не художник, просто те що я роблю мені подобається. Захочете і у Вас усе вийде.



Klaxonn


dmitriy_coopa

Це тільки так здається)
В кожного буде свій результат, фото не передасть того ефекту.
Я написав що і чим можна робити. А як саме це робити вирішувати Вам.
Ще задовго до купівлі дремеля перечитав купу статей про гравіювання, вони, в більшій мірі, підштовхнули спробувати, сподобалось. Почав думати про щось ще складніше, чого не було у тих статтях. Ну а вийшло не складніше, а більш ефектніше. Те ж саме з інструментом і прийомами роботи.
Вже третє гравіювання я робив за власною схемою (може хтось думає інакше).
Все що в інтернеті лише підштовхує до чогось, далі треба вдосконалювати і підлаштовувати все під власні потреби і можливості.

Haker

вот собственно моя попытка. Лично меня результат не устраивает. Буду, еще наждачной бумагой полировать.

dmitriy_coopa

#19
Хоча розмір невеликий, проте попітніти доведеться)

Червоні лінії - напрямок руху при гравіюванні.
Зелені - для надання об'єму.
Крила можна поділити на 5 частин і кожній частині ще додати деталей.
Меч: після наведення контурів лезо гр. горизонтально, потім проводимо вертикальну лінію.

:D Сьогодні на ModMag.net опублікували мою статтю: "ПО на службе у гравировки"


NitroBFG

dmitriy_coopa
Отлично гравируешь ! И статья отличная!
G00gle it!!!