Какая допустимая температура работы чипсета северного моста NVidia nForce 3 2

Автор vel1, 23 Жовтень 2009, 07:55:06

Попередня тема - Наступна тема

vel1

Какая допустимая температура  работы  чипсета северного моста NVidia  nForce 3 250Gb(мама ASUS K8N-E),начал разгонять Sempron 3100+повысил на 16,5%,по температуре проц.не более 50*С а чипсет 48*С,использовал программу HWMonitor. Может есть еще качественная утилита для мониторинга температур?

Валентин Сергеевич

Учитывая что чипсеты NVIDIA "горячие парни" (у самого был nForce 560) максимально допустимая температура у них 60 градусов цельсия. Так что 48 градусов это нормально.
AMD Phenom II X4 925 (C2) /ASUS M3A78/2GB RAM DDR2 1066/HIS Radeon HD 3870 512 MB GDDR4/HDD 250 Gb/High Power HPC-460 N12S/Win 7 X86

DMX

Цитата: vel1 від 23 Жовтень 2009, 07:55:06
....по температуре проц.не более 50*С а чипсет 48*С,использовал программу HWMonitor. Может есть еще качественная утилита для мониторинга температур?
Щось температура за велика! :-[ У мене теж NVidia nForce3 250 + розгон, але таких температур я непомічав. А можна скрін викласти?

[вложение удалено администратором]
Position Of Power

vel1

Как  скрин  (фото)выложить,что куда? Cделать сделал,а вот выложить увы,как-то раньше не приходилось.

DMX

Значить так: відкривай HWMonitor та CPU-Z (так як зробив я)--> нажимай клавішу Print Screen (вона справа від F12)-->відкривай Paint і вставляй (комбінація клавіш Ctrl+V)--> виріжи потрібний кусок і перейди в вкладку "Файл" там вибери "Создать" і знову омбінація клавіш Ctrl+V і збережи--> зайди на форум і напиши відповідь (напр. "Вот скрин :D") потім нажми "Предварительний просмотр"--> в новому вікні ти зможеш дописати повідомлення і в вкладці "Дополнительные опции..." в пункті "Вложение:" вибрати свій скрін з папки "Мои документы"--> нажимаєш "Отправить" і все, твій скрін залитий на форум.
А вже після цього будем думати, що ти там накрутив з розгоном і чому в тебе такі температури! ;)
Position Of Power

vel1

Сделал

Добавлено: 26 Жовтень 2009, 18:21:01

Только это без нагрузки ,при нагрузке повышается на 6*-8*градусов.Тестил программой OCCT V 2.0.1-пишет СТАБИЛЬНОСТЬ.

[вложение удалено администратором]

DMX

Так тут все понятно! ;) Причиною повишеної температури є неправильний алгоритм розгону судя з скріна CPU-Z. Щоб в тебе все було норм, треба щоб частота шини HT Link не перевищувала 900MHz. Для цього в BIOS - для початку розгону потрібно понизити HT Speed - до 600 MHz (тобто понизити множитель HT Speed з х4 до х3)---> понизь Memory Speed - до 133 MHz (DDR400 266MHz, тобто понизь множитель для DDR 400)---> в пункті OverclokMode вистави значення розсинхронізації частот для CPU и AGP, далі виставляй значенння 245 (для початку!!!) (FSB * x9 = 2.2GHz) для CPU і вперед сохраняй!!! :D
Потім знову скинь скріни!!!
Position Of Power

vel1

Віталік DMX,я гнал по любительски к FSB 200(стандарт) добавлял 5-7GHz и следил за температурой,теперь все вернул на заводские настройки.Как менять HT Speed(в BIOS от 1 до 4)я знаю,но все остальное не  делал ни разу брошу скрины заводские,может по ним объяснишь.

DMX

Position Of Power

vel1

Вот

Добавлено: 26 Жовтень 2009, 20:26:26



Добавлено: 26 Жовтень 2009, 20:33:14

Еще

Добавлено: 26 Жовтень 2009, 21:00:05

По СPU

Добавлено: 26 Жовтень 2009, 21:05:42

В BIOS не умею делать скиншорт

[вложение удалено администратором]

DMX

Короче я сам найшов твій мануал! Тобі треба виставити такі значення:  AI Overclock Tuner [Standard] поміняти на [Manual]--->CPU FSB Frequency [200] поміняти на [245]---> AGP Overclock in MHz [ 66] так і залишай---> Memclock Mode [ Auto]  поміняти на [Manual]---> MemClock Value [200 MHz] поміняти на [266].

Але для впевненості в правильноті значень скинь скріни з свого BIOS. Пункти: Jumperfree Configuration, CPU Configuration, Сhipset
Position Of Power

vel1

Все сделал,единственное CPU FSB Frequency [200]поменял на [235],побоялся большой нагрузки.

Добавлено: 27 Жовтень 2009, 18:52:23



Добавлено: 27 Жовтень 2009, 18:52:54



[вложение удалено администратором]

DMX

Ну от бачиш а ти переживав! :D На рахунок нагрузки можеш не переживати у мене AMD Sempron 2500+ 1.4GHz розігнав до 2,1 GHz глянь на скрін! Так що можеш підняти CPU FSB Frequency до 245. ;)
Position Of Power

vel1

Поднял FSB до 245(это 22.5%)-теперь потестирую программой OCCT V 2.0.1 и отпишусь+скрины.

vel1

Вот результат,но дальше FSB не стал гнать ,получилось +30%.Интересно можно ли разогнать дальше память без разгона FSB?

[вложение удалено администратором]

DMX

Цитата: vel1 від 29 Жовтень 2009, 20:04:52
...Интересно можно ли разогнать дальше память без разгона FSB?
Тут трошки неувязочка може вийти, оскільки клокер памяті і чіпсета повязані між собою. Але ти і так вийшов на номінал по памяті як на заводських настройках! :D(глянь у важно на свій скрін №2)
Position Of Power

vel1

Технология Cool'n'Quiet-работает :

[вложение удалено администратором]

SCRIBE

Извените, слышал вы разогнали Sempron 2500+ до 2100Мгц. Пожалуйста помогите сделать тоже самое и мне. Пробовал разогнать проц но температура растет... Пока что добился только 1800Мгц..

DMX

Температурка великовата як для 1.8GHz!!! Що за СО стоїть? :-[ Скріни з CPU-Z зроби в усіх вкладках. ;)
Position Of Power

SCRIBE


DMX

Так все зрозуміло приступим! :D У тебе мамка така ж як у мене :), так що питань виникнути не повинно. Все роби як я скажу і тоді буде все нормуль.
Position Of Power


DMX

SCRIBE, судячи зі скрінів що ти скинув на мейл причиною твоєї повишеної температури є не правильний алгоритм розгону і підняття вольтажу на всьому чому треба і не треба! :-[ Для початку збий налаштування до заводських, атоді вже приступимо до розгону!
Але в мене ще одне питання ти BIOS обновляв? ??? Якщо так то попереджаю зразу, що у мене з послідньою версією BIOS були проблеми при розгоні і я вернув назад старий який є більш вдалим!
Position Of Power

SCRIBE

Так, обновив((( Я так і знав що він не дуже))) :D
Є старі версії, яку ставити?

DMX

Я тобі зараз передам потрібну версію. :D Лови і заший її як слід щоб без приколів! :)
І
І
І
І
І Оцей файлик закачай :D
І
І
І
І
І
V

[вложение удалено администратором]
Position Of Power


DMX

Position Of Power

SCRIBE


DMX

Ну то зроби так як робив раніше! Тільки заший цю версію, витягни її з архіву і все...
Position Of Power


DMX

Position Of Power


DMX

Position Of Power


DMX

Все добре! :D Тепер зроби лише те, що я тобі написав і без фанатизму ;)
Вистави такі значення:
CPU Settings
Overclock Mode [CPU, AGP, асинхронізація]
CPU Frequency [286]
AGP Frequency [66]
Memory Clock [133]

Chipset Settings
Primary Graphics Adapter [AGP]
HT Speed [600]
Всі решта значень залиш як були нічого не чіпай!
Position Of Power

SCRIBE

Ок, все зроблю як доктор прописав)))) ЙДУ ДО ЕКРАНА СМЕРТІ)))

Добавлено: 02 Листопад 2009, 20:07:27

Все готово  :)

DMX

Position Of Power

SCRIBE

Зробив, але температура не вражає(((( Ти не знаєш яка максимально допустима для цього процесора?

DMX

Опа! ??? 51*С у мене був при тесті в OCCT 3.1.0! Так тепер розкажи що в тебе за СО :-[
Position Of Power


vel1

Может дело и в самом процессоре- это кому как повезет при разгоне,а так смотри на охлаждение.Есть программа OCCT V 2.0.1 -она помогает понять какая нагрузка на проц  ближе к максимальной. Тест идет 1час ,лучше не -торотись и понемногу подымай FSB (5-7GHz).Начни с  приемлемых показателей,а там выйдешь на свой максимум.

SCRIBE

Навіть не знаю що робити, в принципі і так непогано виглядає. До того ж температура скоріш за все буде рости і далі з розгоном. Так що думаю закріплюсь на цих широтах поки-що))))) А там буде видно...
ДЯКУЮ ВЕЛИКЕ Віталік DMX!!!

DMX

Цитата: vel1 від 02 Листопад 2009, 20:24:08
... понемногу подымай FSB (5-7GHz)
??? vel1, не давай порад, якщо не впевнений в своїх словах! Я до того веду, що між GHz і МHz є велика різниця слідкуй за тим що ти пишеш!
Position Of Power

SCRIBE

Так ось, видушив з малого все що можна))
В мене стоїть стандартний кулер... Мабуть його треба вже почистити))))

DMX

Це все добре але не гонись за GHz-цами... бо з твоєю температурою стабільності не добєшся притому, що це без нагрузки!!! А тоді розгон немає сенсу. ;)
Position Of Power


DMX

Галяк видно, але його треба почистити і 100% поміняти термопасту! ;)
Position Of Power

SCRIBE

Все почистив і поміняв термопасту. Більше 60-ти градусів не піднімається...

DMX

Цитата: SCRIBE від 03 Листопад 2009, 01:05:53
...Більше 60-ти градусів не піднімається...
Це в нагрузці? ???
Глянь сюди! Це без нагрузки, а в іграх не більше 45* ;)


[вложение удалено администратором]
Position Of Power

SCRIBE

Навіть не знаю  :(
Може це залежить від самого процесора...
60 градусів було при нагрузці через OCCT, десь пів години проводив тест.
Думаю подивлюсь ще нормальну термопасту, ато якась була в мене російського походження)))