Чи витримає пам'ять розгін з 800Мhz до 960MHz?

Автор RIPLEY, 04 Серпень 2009, 01:47:23

Попередня тема - Наступна тема

RIPLEY

Недавно вирішив незначно розігнати свій процесор. Розгін провів звичайним методом підйому частоти FSB зі стандартних 266 до 320 MHz, після чого мій ЦП почав працювати на частоті ~2,9 GHz. Еверест показав, що память розігналась до 480 (960) МГц, а співвідношення DRAM:FSB складає 12:8. Також зросли таймінги, зі стандартних для моєї памяті 6-6-6-18 (800Мгц) до 6-8-8-22 (960МГц). Память у мене хоч і Kingston, але із недорогої бюджетної серії ValueRam. Мене цікавить питання чи такий розгон не буде смертельним для моєї оперативки і чи не навернеться память від такого розгону через певний час?
В даний момент система працює стабільно, пробував декілька ресурсоємних ігор (Crysis, Grid, MassEffect) і все йшло без проблем, глюків і BsOD не було...
Intel Core i5 4670 @3,8GHz, MSI Z87 G45 Gaming, Kingston HyperX Savage DDR3 1600 16Gb, MSI RTX3060 VENTUS 12G OC, HDD Samsung 502IJ F1, SeaSonic-X650 (650 Вт), Asus Vento A8, Xbox360 Controller // NES, Sega MasterSystem, Sega MegaDrive 2, Sony PlayStation, Sega Dreamcast, Sony PlayStation 2 // Sony Xperia 10 IV

Overloker

Я думаю , что не навернётся, если у тебя хотя бы стоит медный радиатор на модуле памяти! :-*
Intel Core i5 3470/GIGABYTE GeForce GTX 760 2GB/Kingstone 8 GB DDR3 1600mz/Chieftec 500BT 12G Green/MSI Z77A-G43.

pelik911™

Цитатарозгон
розгін
Цитата: RIPLEY від 04 Серпень 2009, 02:47:23Мене цікавить питання чи такий розгон не буде смертельним для моєї оперативки і чи не навернеться память від такого розгону через певний час?
Может и будет, а может и нет. Пойдёт такой ответ? Нет? Ну а как тебе хотя бы с вероятностью в 80% точно сказать? Посмотри статистику разгонов подобной памяти, какие частоты она берёт и работает без проблем. Не мешает во время работы пробовать чипы на ощупь, не перегреваются ли. Дополнительное охлаждение приветствуется.
Для сравнения: у меня две бюджетных планки Samsung PC-6400 (800MHz) прекрасно работают на частоте 888MHz (сейчас немного меньше из-за других проблем). При этом тайминги со стандартных 6-6-6-18 понижены до 5-5-5-15. Учитывая твои текущие тайминги, которые выросли со стандартных - особого прироста ты не получил, а значит и память не слишком пертруждается.

MishaM

Пам'ять в першу чергу деградує від підвищеної напруги. Зафіксуй ї в BIOS, знайди найменше стабільне значення. По ньому можна буде щось сказати, але не точно. Після підвищення напруги перевіряй чіпи (чи радіатори) пальцем, слідкуй щоб не перегрівались.

Edd.Dragon

Цитата: Overloker від 04 Серпень 2009, 08:10:39
Я думаю , что не навернётся, если у тебя хотя бы стоит медный радиатор на модуле памяти! :-*
От подъема частоты на 20% температура не изменится значительно
Напряжение надо смотреть

RIPLEY

#5
На памяті ніяких радіаторів не стоїть, бо це звичайний ValueRam від Kingston. Сьогодні проганяв цілий день систему в іграх і ніяких збоїв не було. Мабуть мені попався хороший бюджетний варіант з якісними чіпами памяті. В тестах Евересту память навпаки прибавила, показники читання і запису покращились!!! навіть при таких підвищених таймінгах  :-\
Просто я вважаю, що якщо модулі не можуть тримати таку частоту то це б вже проявилось під час ресурсоємних ігор, чи я не правий?

Попутньо хочу задати ще таке питання. Чи зросла частота шини PCI-Express після мого розгону. В біосі стоїть значення Auto і теперішню частоту я побачити не можу. Для PCI-E стандартом є 100МГц, то що мені загрожує, якщо це значення також розігналось разом з FSB. Карта згорить? Чи можна і на підвищених частотах працювати?
Ще раз нагадую, що надиво ніяких збоїв у роботі ПК не виявлено, чи це тільки до пори до часу?

Цитата: Міша Воронич від 04 Серпень 2009, 10:59:24
Пам'ять в першу чергу деградує від підвищеної напруги. Зафіксуй ї в BIOS, знайди найменше стабільне значення. 

Стандарта напруга для моєї памяті 1,8 V, після розгону Еверест показує 1,97 V. Це нормально чи небезпечно?
Intel Core i5 4670 @3,8GHz, MSI Z87 G45 Gaming, Kingston HyperX Savage DDR3 1600 16Gb, MSI RTX3060 VENTUS 12G OC, HDD Samsung 502IJ F1, SeaSonic-X650 (650 Вт), Asus Vento A8, Xbox360 Controller // NES, Sega MasterSystem, Sega MegaDrive 2, Sony PlayStation, Sega Dreamcast, Sony PlayStation 2 // Sony Xperia 10 IV

MishaM

Цитата: RIPLEY від 04 Серпень 2009, 21:30:56
Просто я вважаю, що якщо модулі не можуть тримати таку частоту то це б вже проявилось під час ресурсоємних ігор, чи я не правий?
Правий. Дивуватися нема чому, результати розгону не вражають (незважаючи на ціну модулів).
Цитата: RIPLEY від 04 Серпень 2009, 21:30:56
Попутньо хочу задати ще таке питання. Чи зросла частота шини PCI-Express після мого розгону. В біосі стоїть значення Auto і теперішню частоту я побачити не можу. Для PCI-E стандартом є 100МГц, то що мені загрожує, якщо це значення також розігналось разом з FSB. Карта згорить? Чи можна і на підвищених частотах працювати?
А що заважає замість Авто виставити 100 Мгц? Так і зроби.
Цитата: RIPLEY від 04 Серпень 2009, 21:30:56
Стандарта напруга для моєї памяті 1,8 V, після розгону Еверест показує 1,97 V. Це нормально чи небезпечно?
Нормально. Тепер зафіксуй напругу в BIOS на 2.0 Вольт (бажано зафіксувати всі зміни, а не залишати на Авто).

RIPLEY

#7
Цитата: Міша Воронич від 04 Серпень 2009, 21:41:15
А що заважає замість Авто виставити 100 Мгц? Так і зроби.
:) просто я притримуюсь такого правила "а для чого щось міняти, якщо і так все нормально працює"... В даний момент глюків немає, хм...можливо розгін і не відбувся. Зараз скачаю ClockGen, перевірю...
Міша, ви можете розяснити чи загрожує чимось моїй відеокарті або материнці розгін по шині PCI-E? І чи дає взагалі якісь приріст швидкодії розгін цієї шини?
Intel Core i5 4670 @3,8GHz, MSI Z87 G45 Gaming, Kingston HyperX Savage DDR3 1600 16Gb, MSI RTX3060 VENTUS 12G OC, HDD Samsung 502IJ F1, SeaSonic-X650 (650 Вт), Asus Vento A8, Xbox360 Controller // NES, Sega MasterSystem, Sega MegaDrive 2, Sony PlayStation, Sega Dreamcast, Sony PlayStation 2 // Sony Xperia 10 IV

MishaM

Цитата: RIPLEY від 04 Серпень 2009, 21:56:07
:) просто я притримуюсь такого правила "а для чого щось міняти, якщо і так все нормально працює"... В даний момент глюків немає, хм...можливо розгін і не відбувся. Зараз скачаю ClockGen, перевірю...
В принципі, частота і зараз повинна бути 100 Мгц. А щодо принципу - від фіксації гірше не стане. Особливо це стосується напруги, інколи МП виставляють її не коректно.
Цитата: RIPLEY від 04 Серпень 2009, 21:56:07
Міша, ви можете розяснити чи загрожує чимось моїй відеокарті або материнці розгін по шині PCI-E? І чи дає взагалі якісь приріст швидкодії розгін цієї шини?
Загрожує, якщо частота занадто завишена. Помітної різниці в продуктивності від розгону по PCI-E не буде, так що в ньому я не бачу сенсу. Тільки це вже не зовсім в тему.

Edd.Dragon

Цитата: RIPLEY від 04 Серпень 2009, 22:30:56навіть при таких підвищених таймінгах
Слово "навіть" тут не уместно, тайминги у тебя ухудшились очень незначительно.

Цитата: RIPLEY від 04 Серпень 2009, 22:30:56Мабуть мені попався хороший бюджетний варіант з якісними чіпами памяті.
Так они все качественные. Просто одни гонятся хорошо, а другие плохо ;)

ЦитатаНа памяті ніяких радіаторів не стоїть
Так палец к чипам прикладывал после длительной работы?

Цитата: RIPLEY від 04 Серпень 2009, 22:30:56Попутньо хочу задати ще таке питання. Чи зросла частота шини PCI-Express після мого розгону. В біосі стоїть значення Auto
Так поставь не auto! Раз ты хочешь фиксированное значение, то чего боишься выставить? )) Тем более, что от установки стандартного значения для шины комп даже не зависнет и биос сбрасывать не придется

Цитата: RIPLEY від 04 Серпень 2009, 22:30:56Карта згорить?
От шины?
Глюками это грозит

Цитата: RIPLEY від 04 Серпень 2009, 22:30:56Стандарта напруга для моєї памяті 1,8 V, після розгону Еверест показує 1,97 V. Це нормально чи небезпечно?
Сказали ж - зависит от температуры чипов. Ищи чем померять

RIPLEY

#10
Ось що знайшов в неті на рахунок розгону PCI-E: "Частота шины PCI Express влияет на ее пропускную способность. Повышать частоту сверх номинала имеет смысл лишь в том случае, если у вас относительно старая мат. плата с PCI-E 1-й версии и мощная видеокарта из последней серии (GTX280 или Radeon HD4870x2), либо если вы используете 2 достаточно производительные видеокарты в SLI/CrossFire связке с разделением шины PCI-Eх16 на PCI-Eх8+PCI-Eх8. Во всех остальных случаях, пропускной способности шины PCI Express (особенно, версии 2,0) будет хватать с избытком. Только не стоит поднимать частоту свыше 115-120МГц, иначе могут возникнуть проблемы с видеокартой и прочим PCI-E оборудованием."
Оскільки я підняв частоту FSB на 20%, то відповідно шина PCI-E зараз становить 120MHz, в статті пише, що це допустимо.

Цитата: Edd.Dragon від 05 Серпень 2009, 10:43:55

Так палец к чипам прикладывал после длительной работы?


Я так розумію, що палець до чіпів треба прикладати на виключеному ПК, а то може током вдарити...
Але тоді тест вийде трохи неправдивим, бо за час поки я виключу комп, а це мінімально 1-2 хв, чіпи встигнуть трохи охолодитись (звичайно, при умові, що зараз на частоті 960 MHz вони сильно гріються, в чому я трохи сумніваюсь).
Intel Core i5 4670 @3,8GHz, MSI Z87 G45 Gaming, Kingston HyperX Savage DDR3 1600 16Gb, MSI RTX3060 VENTUS 12G OC, HDD Samsung 502IJ F1, SeaSonic-X650 (650 Вт), Asus Vento A8, Xbox360 Controller // NES, Sega MasterSystem, Sega MegaDrive 2, Sony PlayStation, Sega Dreamcast, Sony PlayStation 2 // Sony Xperia 10 IV

Edd.Dragon

Цитата: RIPLEY від 05 Серпень 2009, 23:35:24Оскільки я підняв частоту FSB на 20%, то відповідно шина PCI-E зараз становить 120MHz
Какая частота - надо не догадываться, а поставить 100 и все. чтобы не было проблем.

Цитата: RIPLEY від 05 Серпень 2009, 23:35:24Я так розумію, що палець до чіпів треба прикладати на виключеному ПК, а то може током вдарити...
Это ты можешь статическим электричеством пробить микросхемему не зависимо от того, под напряжением она или нет.
А что тебя там током ударит? )) за разъемы конечно не берись. А микросхема вроде как не комок оголенных контактов

Цитата: RIPLEY від 05 Серпень 2009, 23:35:24Але тоді тест вийде трохи неправдивим, бо за час поки я виключу комп, а це мінімально 1-2 хв)
4 секунды держания кнопки Power, щелчок кнопкой на фильтре, залезть пальцем - в 10 секунд уложиться не проблема )))

Цитата: RIPLEY від 05 Серпень 2009, 23:35:24а це мінімально 1-2 хв) чіпи всигнуть трохи охолодитись
За 1-2 минуты даже очень успеют

Цитата: RIPLEY від 05 Серпень 2009, 23:35:24если у вас относительно старая мат. плата с PCI-E 1-й версии и мощная видеокарта из последней серии (GTX280 или Radeon HD4870x2)
16-ти линий даже первой версии им за глаза, так что пусть не рассказуют.
Незачем PCI-E разгонять. И гонится она обычно плохо.
И висит на ней не только видеокарта.
Так что если начнут тормозить или глючить SATA-винты - не ругайся сильно ))

Цитата: RIPLEY від 05 Серпень 2009, 23:35:24в чому я трохи сумніваюсь
Поскольку напряжение поднято с 1.8 до 2.0, то нужно проверить, чтобы не сомневаться.
Лучше всего пощупать в покое и нагрузке мультиметром.

Хотя у Geil были планки с напряжением 2.0 и без радиаторов.